Na Kanárske ostrovy sa plavilo viac ako 200 migrantov, španielske úrady ich zachránili

1

15.10.2021 Španielske úrady zachránili viac ako 200 migrantov plaviacich sa po nebezpečnej námornej trase z Afriky na Kanárske ostrovy.

Najprv zachránili 90 ľudí, na ktorých natrafili vo dvoch plavidlách neďaleko ostrova Gran Canaria. Ďalších 55 migrantov vytiahli z člna vo vodách blízko ostrova Fuerteventura a 73 osôb zachránili vo dvoch člnoch pri Lanzarote. Podľa španielskych záchranárov migranti pochádzali zo subsaharskej Afriky alebo zo severnej časti „čierneho kontinentu“.

Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote patria k španielskemu súostroviu Kanárske ostrovy vo východnej časti Atlantického oceána, ktoré sú v najbližšom bode vzdialené iba 100 kilometrov od pobrežia Maroka.

Španielske ministerstvo vnútra informovalo, že za prvých deväť mesiacov tohto kalendárneho roka prišlo na ostrovy 13 118 migrantov, čo je viac ako dvojnásobok oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

Viac k témam: Pomoc, Utečenci migranti, Záchrana
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Kanárske ostrovy sa plavilo viac ako 200 migrantov, španielske úrady ich zachránili © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

  1. Dúfam že ich zobrali tam, odkiaľ prišli. Veď osli najpravdepodobnejsie z Maroka, alebo Západnej Sahary a tam žiadna vojna nie je. Keď sa im doma niečo nepáči, prečo neprídu oficiálnou cestou? Keď už majú na prevádzačov, tak na víza by mohli mat. Jedine že by nejaké delikty z minulosti v papieroch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu