utorok, 19 októbra, 2021
3.9 C
Bratislava
ÚvodSprávyKriminalisti zaistili viac ako milión cigariet, zadržaný muž mal už v minulosti...

Kriminalisti zaistili viac ako milión cigariet, zadržaný muž mal už v minulosti pletky so zákonom (foto)

29.9.2021 Kriminalisti z finančnej správy uskutočnili v obci Bidovce (okres Košice) prehliadku dodávky s poľským evidenčným číslom.

Našli v nej 1,5 milióna kusov cigariet bez kontrolnej známky, ktoré boli uložené na šiestich paletách v 150 kartónových krabiciach. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská.

„Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov predstavoval sumu 180 900 eur. Pri akcii bol zadržaný Ukrajinec maďarskej národnosti, voči ktorému bolo vznesené obvinenie zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa Trestného zákona,“ uviedla Rybanská. Podľa hovorkyne nešlo o prvý skutok, za ktorý bol zadržaný stíhaný.

Nakoľko išlo o cudzinca a spôsobil škodu veľkého rozsahu, vyšetrovateľ Kriminálneho úradu finančnej správy spracoval návrh na vzatie obvineného do väzby, ktorému sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Trebišove v pondelok 27. septembra vyhovel.

Viac k témam: Kriminalisti, Nelegálne cigarety
Zdroj: Webnoviny.sk – Kriminalisti zaistili viac ako milión cigariet, zadržaný muž mal už v minulosti pletky so zákonom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 07:18 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img