streda, 20 októbra, 2021
13.2 C
Bratislava
ÚvodSprávySúdna rada chce spolupracovať so sudcovskými organizáciami, navrhla aj vlastné témy

Súdna rada chce spolupracovať so sudcovskými organizáciami, navrhla aj vlastné témy

25.9.2021 Členovia súdnej rady vo štvrtok odobrili list vedenia rady pre predstaviteľov Združenia sudcov Slovenska (ZSS) a iniciatíve Za otvorenú justíciu. V ňom rada navrhuje témy, v ktorých by mohli so sudcovskými organizáciami spolupracovať „na prospech dôveryhodnosti a dobrej povesti súdnictva Slovenskej republiky“.

Spolupracovať by chceli na projekte Duševné zdravie v súdnictve, na téme oprávnení a povinnosti vyššieho súdneho úradníka a asistenta sudcu či na spoločných návrhoch k novej súdnej mape. List poslal predseda súdnej rady Ján Mazák ešte 31. augusta.

Rada by chcela s organizáciami spolupracovať aj o nálezoch Ústavného súdu SR o zbytočných prieťahoch v konaniach. „Nálezy Ústavného súdu SR, pokiaľ ide o zbytočné prieťahy vo väčšine dotknutých súdov, nemajú predpokladané účinky a neznamenajú nápravu. Treba sa pozastaviť nad tým, akým spôsobom sa to dá riešiť,“ vysvetlil Mazák.

Podľa predsedu rady sa predsedovia okresných a krajských súdov nedostatočne venujú výhradám ústavného súdu. „To nie je mysliteľné, že sa vyplácajú milióny eur za zbytočné prieťahy a nikto za to nie je zodpovedný,“ dodal.

Viac k témam: Iniciatíva za otvorenú justíciu, ZOJ Združenie sudcov Za otvorenú justíciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Súdna rada chce spolupracovať so sudcovskými organizáciami, navrhla aj vlastné témy © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 12:05 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img