štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyEurópska únia je pre Slovensko podľa Klusa dôležitým spojencom v boji proti...

Európska únia je pre Slovensko podľa Klusa dôležitým spojencom v boji proti koronavírusu

24.9.2021 Európska únia (EÚ) bola a je pre Slovensko rozhodujúcim spojencom v boji proti koronavírusu a v súčasnosti je kľúčovým motorom globálneho zápasu, keď sprostredkúva stovky miliónov vakcín celému svetu. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS).
Viac o téme: Koronavírus
Klus tiež pripomenul, že silná a odolná EÚ s dôrazom na hodnoty demokracie a právneho štátu je jasným odkazom na smutné pandemické obdobie, ktoré sa viacerí aktéri snažia čoraz viac využiť na oslabenie základných hodnôt, na ktorých je EÚ postavená.

Štátny tajomník za dôležité považuje aj slová predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej zo správy o stave EÚ, ktorú predniesla minulý týždeň na pôde Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Tá okrem súdržnosti členských štátov hovorila aj o vyhlásení roka 2022 za rok mládeže.

„Práve našich mladých pandémia mimoriadne limitovala v snahe rozvíjať svoj talent a práve vízia Európy, ktorá zelená a digitálna, vytvára podmienky pre úspech budúcej generácie,“ povedal Klus. Dodal, že Slovenská republika bude aktívnou súčasťou tohto snaženia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia je pre Slovensko podľa Klusa dôležitým spojencom v boji proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 +4,746 Dnes Úmrtí 12,957 +22 Dnes Uzdravení 416,951 Infikovaných 35,119 Last updated: 28. októbra 2021 - 03:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img