štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyNiektorí novinári, ktorí pracujú na citlivých kauzách, môžu byť vraj sledovaní a...

Niektorí novinári, ktorí pracujú na citlivých kauzách, môžu byť vraj sledovaní a odpočúvaní

21.9.2021 Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) vyrušujú množiace sa informácie o možnom sledovaní a odpočúvaní viacerých funkcionárov či novinárov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Čoraz viac sa hovorí, že sledovaní a odpočúvaní môžu byť aj niektorí novinári, ktorí pracujú na citlivých kauzách. Je neprijateľné, aby sme bránili novinárom vykonávať ich prácu slobodne a zasahovali do ich práva nezverejniť zdroj svojich informácií,“ uviedol člen parlamentného výboru pre kultúra a médiá Roman Foltin (SaS).

Aj z tohto dôvodu bude požadovať predvolanie riaditeľa Slovenskej informačnej služby Michala Aláča na rokovanie mediálneho výboru. „Je nevyhnutné, aby sme aj týmto krokom prinavrátili dôveru v právny štát a tajná služba na Slovensku nepôsobila ako štát v štáte,“ dodal Foltin.

Viac k témam: novinári, odpočúvanie, riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektorí novinári, ktorí pracujú na citlivých kauzách, môžu byť vraj sledovaní a odpočúvaní © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 +4,746 Dnes Úmrtí 12,957 +22 Dnes Uzdravení 416,951 Infikovaných 35,119 Last updated: 28. októbra 2021 - 02:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img