štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodEkonomikaBude sa opäť vo fabrikách testovať na koronavírus? Ministerstvo zdravotníctva v predstihu...

Bude sa opäť vo fabrikách testovať na koronavírus? Ministerstvo zdravotníctva v predstihu nastavuje opatrenie

20.9.2021 Či a akým spôsobom sa v súvislosti s výrazným nástupom tretej vlny pandémie koronavírusu vráti testovanie do slovenských fabrík je zatiaľ nejasné. Vláda totiž ešte v auguste zrušila manuál na testovanie zamestnancov v prevádzkach podnikov.
Viac o téme: Koronavírus
Ten predložilo Ministerstvo hospodárstva SR ako reakciu na zrušenie núdzového stavu a zmenu COVID automatu. Aktuálne pritom rezort pre agentúru SITA uviedol, že ak si to situácia vyžiada a príde k zmene COVID automatu, je v prípade potreby pripravený zareagovať.

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa svojej hovorkyne Zuzany Eliášovej situáciu pozorne sleduje a v predstihu nastavuje opatrenie. „Práve z toho dôvodu už pred časom požiadalo jednotlivé rezorty, aby predložili testovacie stratégie vo svojej pôsobnosti,” doplnila.

Zároveň pritom zdôraznila, že vo firmách už dávnejšie práve z dôvodu preventívnej ochrany zdravia a života ľudí pracujúcich v kolektívoch prebieha aj očkovanie.

Viac k témam: COVID automat, fabrika, Koronavírus, Pandémia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bude sa opäť vo fabrikách testovať na koronavírus? Ministerstvo zdravotníctva v predstihu nastavuje opatrenie © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 +4,746 Dnes Úmrtí 12,957 +22 Dnes Uzdravení 416,951 Infikovaných 35,119 Last updated: 28. októbra 2021 - 02:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img