Lipšic vyzval Kollára, aby sa ospravedlnil vyšetrovateľovi NAKA za výroky o „čurillovskej mafii“

2

19.9.2021 Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic vyzval predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), aby sa ospravedlnil obvinenému vyšetrovateľovi Jánovi Čurillovi a jeho rodine za výroky o „čurillovskej mafii“. Predseda parlamentu to uviedol v piatok na tlačovej besede.

Lipšic na svojom profile na sociálnej sieti zdôraznil, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Čurilla viedol úspešné vyšetrovanie proti zločineckým skupinám piťovcov a takáčovcov.

„Vyšetroval viaceré ťažké prípady brutálnych vrážd – medzi inými prípad mladej ženy, ktorá bola týždeň pred svadbou (a v druhom stave) brutálne znásilnená a zavraždená pred viac ako 20 rokmi pri Trenčíne. Len vďaka jeho presvedčeniu a tvrdohlavosti sa podarilo desať rokov po skutku tento ohavný zločin objasniť,“ pokračoval Lipšic s tým, že Ján Čurilla celý svoj profesný život proti mafii bojoval.

Viac k témam: ospravedlnenie, piťovci, takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Lipšic vyzval Kollára, aby sa ospravedlnil vyšetrovateľovi NAKA za výroky o „čurillovskej mafii“ © SITA Všetky práva vyhradené.

2 KOMENTÁRE

  1. Ko_llár by mal zase vyzvať Lip_šica aby sám odstúpil!!! Je právoplatne odsúdený a je v podmienke!!! Je hanbou Slovenska!!! Takéhoto prokurátora snáď nemali ani v nacistickom Nemecku. Alebo snáď mali? Ako sa to mohlo vôbec stať? To nemali snáď žiadne svedomie, tí čo ho zvolili?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu