štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyO bezpečnosť pápeža na Slovensku sa starali aj príslušníci Finančnej správy, vykonali...

O bezpečnosť pápeža na Slovensku sa starali aj príslušníci Finančnej správy, vykonali stovky kontrol

17.9.2021 Na zaistení bezpečnosti sa počas návštevy pápeža Františka na Slovensku podieľalo aj 60 príslušníkov Finančnej správy SR (FS SR). V tlačovej správe to uviedla vedúca komunikačného oddelenia FS SR Martina Rybanská. Príslušníci finančnej správy zabezpečovali kontrolu cestujúcich na hraniciach a zhromaždeniach a spolu s policajtmi dohliadali aj na bezpečnosť. Využívali aj služobné psy.
Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku
Len na Štadióne TJ Lokomotíva v Košiciach bolo prostredníctvom mobilného inšpekčného skenovacieho systému vykonaných 704 kontrol batožiny, pričom sa napríklad podarilo odhaliť tri prípady držania ostrých predmetov, ktoré boli zakázané.

Skener bol využívaný aj na preverovanie dodávok spotrebného tovaru. Od 7. septembra do návštevy pápeža bol v prípade potreby k dispozícii na Colnom úrade v Košiciach a vymedzenom priestore aj mobilný röntgenový kontrolný inšpekčný systém na kontrolu vozidiel a kontajnerov, vrátane posádky.

Mimoriadne nasadenie príslušníkov ocenil aj prezident FS SR Jiří Žezulka, ktorý členom tímu poďakoval za vynaložené úsilie a dôkladné splnenie úloh, ktoré bolo v súvislosti s návštevou pápeža potrebné vykonať.

Viac k témam: bezpečnosť, návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – O bezpečnosť pápeža na Slovensku sa starali aj príslušníci Finančnej správy, vykonali stovky kontrol © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 +4,746 Dnes Úmrtí 12,957 +22 Dnes Uzdravení 416,951 Infikovaných 35,119 Last updated: 28. októbra 2021 - 03:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img