štvrtok, 28 októbra, 2021
5.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyVláda spravila zmeny v Rade vlády pre prevenciu kriminality, odvolala troch členov...

Vláda spravila zmeny v Rade vlády pre prevenciu kriminality, odvolala troch členov z funkcie

17.9.2021 Vláda na rokovaní vo štvrtok 16. septembra odvolala z funkcie členov Rady vlády SR pre prevenciu kriminality Petra Stachuru, Moniku Filipovú a Tomáša Kriššáka.

Zároveň na ich miesto vymenovala štátneho tajomníka Ministerstva zdravotníctva SR Kamila Száza, štátnu tajomníčku Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Svetlanu Síthovú a zástupcu mimovládnych organizácií Maroša Chmelíka. Tí do novej funkcie nastúpia 17. septembra.
Predsedom je Mikulec
Predsedom Rady vlády SR pre prevenciu kriminality je minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a jej podpredsedníčkou je ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (nom. SaS).

Medzi stálych členov rady patria štátni tajomníci Ministerstva vnútra SR, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva financií SR, Ministerstva obrany SR a generálny riaditeľ sekcie prevencie korupcie a krízového manažmentu Úradu vlády SR.

Tiež splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity, prezident Policajného zboru SR, prezident Hasičského a záchranného zboru, riaditeľ Vojenskej polície Ministerstva obrany SR, generálny riaditeľ sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra SR, riaditeľ odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR, prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska aj podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska.
Členom je aj banskobystrický župan
Patrí sem aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja, generálna riaditeľka Slovenskej asociácie poisťovní, rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave a zástupca mimovládnych neziskových organizácií.

Medzi prizývaných členov patrí námestníčka generálneho prokurátora SR, tajomníčka medzirezortného Expertného koordinačného orgánu pre boj so zločinnosťou, tajomníčka Rady vlády SR pre práva seniorov a prispôsobovanie verejných politík procesu starnutia, predsedníčka Expertnej skupiny pre vedu a výskum v oblasti prevencie kriminality a tiež predsedníčka Expertnej skupiny pre prevenciu kriminality detí a mládeže.

Viac k témam: Rada vlády SR pre prevenciu kriminality
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda spravila zmeny v Rade vlády pre prevenciu kriminality, odvolala troch členov z funkcie © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 465,027 +4,746 Dnes Úmrtí 12,957 +22 Dnes Uzdravení 416,951 Infikovaných 35,119 Last updated: 28. októbra 2021 - 03:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img