piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodSprávyBývalá vedúca tímu Santusová, ktorá viedla vyšetrovanie NAKA, sa stále nepodrobila detektoru...

Bývalá vedúca tímu Santusová, ktorá viedla vyšetrovanie NAKA, sa stále nepodrobila detektoru lži

15.9.2021 Vyšetrovateľka policajnej inšpekcie Diana Santusová sa doteraz nepodrobila detektoru lži.

„Vyšetrenie na polygrafe sa doposiaľ nezrealizovalo, ani posledný z termínov sa neuskutočnil z dôvodu opätovných prekážok na strane vyšetrovateľky,“ informovala agentúru SITA riaditeľka Tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Dočasne poverený riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR (ÚIS) Peter Scholtz v júli činnosť Diane Santusovej pozastavil. Tá bola vedúcou tímu ÚIS, ktorý sa zaoberá údajným manipulovaním vyšetrovania medializovaných káuz.

Dôvodom malo byť, že šéf inšpekcie prijal niekoľko podaní, ktoré mohli zásadným spôsobom spochybniť nestrannosť, objektivitu a taktickú správnosť postupov vedenia tímu ÚIS. Scholtz sa zároveň rozhodol požiadať o vyšetrenie vedúcej tímu na polygrafe.

Viac k témam: detektor lži, medializované kauzy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalá vedúca tímu Santusová, ktorá viedla vyšetrovanie NAKA, sa stále nepodrobila detektoru lži © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 04:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -