pondelok, 28 novembra, 2022
4 C
Bratislava
ÚvodSprávyKollár poďakoval pápežovi, že cirkev posúva dopredu a má pokrokové myšlienky aj...

Kollár poďakoval pápežovi, že cirkev posúva dopredu a má pokrokové myšlienky aj názory

15.9.2021 Súčasťou neverejného pondelňajšieho programu pápeža Františka bolo aj stretnutie s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina).
Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Podľa Kollára je pápež František veľmi pokrokový a má veľmi rád ľudí. Nerozlišuje, či je dieťa z úplnej či neúplnej rodiny a hlása to, aby boli do božieho stáda prijímaní všetci. „Za toto som mu poďakoval, že tú cirkev aj týmto posúva dopredu, modernizuje ju a má pokrokové myšlienky a názory,” uviedol Kollár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva pápeža Františka na Slovensku (fotografie)

S pápežom Františkom sa rozprával aj o ochrane životného prostredia. „Máme šťastie, že tento pápež je taký, aký je a ide s dobou. Cíti aj skrivodlivosti sveta, ale cíti aj našu zodpovednosť voči našim budúcim generáciám,“ dodal. Predseda parlamentu predstavil pápežovi Františkovi projekt sochy vierozvestov Cyrila a Metoda v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska. Socha by mala stáť v areáli Bratislavského hradu.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár poďakoval pápežovi, že cirkev posúva dopredu a má pokrokové myšlienky aj názory © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -