pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodSprávyInšpekcia rezortu vnútra zadržala vlastného šéfa. Za príkazom stojí prokurátor, ktorý obvinil...

Inšpekcia rezortu vnútra zadržala vlastného šéfa. Za príkazom stojí prokurátor, ktorý obvinil Kovaříka

14.9.2021
aktualizované 13. septembra, 17:11

Inšpekcia ministerstva vnútra zadržala dočasného šéfa inšpekcie Petra Scholza. Ako informoval Denník N, urobili tak na pokyn prokurátora Juraja Chyla, ktorý je aj za obvinením policajného prezidenta Petra Kovaříka.

Podľa informácií televízie Joj zadržanie dočasného riaditeľa inšpekcie súvisí s vyšetrovaním marenia spravodlivosti pri preverovaní hodnovernosti svedeckých výpovedí svedkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorí vypovedajú v prípadoch Očistec či Judáš.

Podľa zdroja televízie by mali vyšetrovatelia inšpekcie pri dočasnom riaditeľovi inšpekcie preverovať jeho konanie smerom k vyšetrovaciemu tímu inšpekcie, ktorý viedla šéfka skupiny, vyšetrovateľka Diana Santusová. Tu pre zásah inšpekcie na svedkov Petra Petrova, Mateja Zemana a Csabu Dömötöra šéf inšpekcie vylúčil z vedenia vyšetrovacieho tímu a nariadil jej vyšetrenie nezaujatosti aj na detektore lži.

Predmetom vyšetrovania jeho konania je podozrenie, že účelovo mal vyšetrovateľke a jej tímu robiť prekážky v preverovaní údajne zmanipulovaných svedeckých výpovedí svedkov NAKA v prípadoch Očistec aj Judáš. Získané informácie preverujeme.

Viac k témam: akcia “Judáš”, akcia “Očistec”, Inšpekcia Ministerstva vnútra SR, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Inšpekcia rezortu vnútra zadržala vlastného šéfa. Za príkazom stojí prokurátor, ktorý obvinil Kovaříka © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 27. septembra 2021 - 16:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -