Korčok: Vstup Talibanu do Kábulu je veľmi zlou správou pre mier, stabilitu aj bezpečnosť krajiny

2

16.8.2021 Informácie o vstupe Talibanu do hlavného mesta Afganistanu Kábulu sú veľmi zlou správou pre mier, stabilitu a bezpečnosť Afganistanu aj celého regiónu. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZV SR).

Podľa Korčoka sú informácie zároveň aj zlou správou pre takmer 20-ročné slovenské pôsobenie v Afganistane pri jeho obnove a pomoci obyvateľom viesť dôstojný život.

„Dnes som v myšlienkach s tými najzraniteľnejšími – so ženami a dievčatami v Afganistane. Ich sloboda po rokoch, keď opäť mohli chodiť do školy, pracovať a uplatniť sa v spoločnosti, je v obrovskom ohrození. A rovnako so všetkými občanmi Afganistanu, ktorí sú vystavení ohrozeniu vlastných životov a čelia teroru,“ povedal Korčok. Podľa šéfa diplomacie Slovensko ako súčasť demokratického sveta nemôže akceptovať žiaden režim, ktorý bude založený na násilnom prevzatí moci, a ktorý má ako pracovnú metódu zabíjanie a masívne porušovanie ľudských práv a slobôd.

Korčok dodal, že Slovensko apeluje na všetkých aktérov v krajine, aby predišli ďalšiemu krviprelievaniu a zaručili práva pre všetkých obyvateľov Afganistanu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Korčok: Vstup Talibanu do Kábulu je veľmi zlou správou pre mier, stabilitu aj bezpečnosť krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

2 KOMENTÁRE

  1. Pán Korčok je len malý korčok v americkej riti…on nebude ” utekať” ako afganská vláda a prezident, on bude vystrelený az do vesmíru…

  2. P.Korčok sa ako obyčajne mýli ! Zlou správou bol vstup USA a celej tej ZLOČINECKEJ organizácie , ktorá má názov NATO do Afganistanu ?! Paradoxom je , že aj Taliban a samozrejme aj bábková vláda , ktorá asi EŠTE aj funguja je výplodom politiky USA ! Zlou správou je , že medzi ZLOČINECKÉ krajiny sa dostalo aj Slovensko !!! A to by mal p.Korčok zdorazniť , že sme zločinecká krajina ! To je tak , že kto chce s vlkmi byť ,musí s nimi vyť !!! USA odvážali svojich ľudí a roznich ich prisluhovačov z Kábulu , ako kedisi UTEKALI zo SAIGONU !!! Z toho všetkého plynie jedno poučenie a síce , že ak má byť vo svete pokoj , musia všetky štáty , kde posobí armáda USA a zločinecké NATO túto juntu VYHNAŤ , VYHNAŤ a ešte raz VYHNAŤ !!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu