štvrtok, 23 septembra, 2021
19.2 C
Bratislava
ÚvodSprávyPodnikateľ Brhel zostáva naďalej vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Podnikateľ Brhel zostáva naďalej vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

5.8.2021 Podnikateľ Jozef B., stíhaný v rámci kauzy Mýtnik, by mal ostať vo väzbe do začiatku decembra.

Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 4T NS SR na neverejnom zasadnutí v utorok 3. augusta zamietol sťažnosti obvineného, ako aj prokurátora proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 20. júla tohto roku, ktorým bola Jozefovi B. predĺžená väzba do 2. decembra.

„Senát dospel k záveru o správnosti rozhodnutia sudkyne pre prípravné konanie, ktorým bola obvinenému predĺžená lehota trvania väzby do 2. decembra 2021 a dôvody jeho väzby rozšírené o kolúznu väzbu, a to vzhľadom na rozšírenie obvinenia o ďalší skutok, a ktorým bola zamietnutá žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu a jeho väzba nebola nahradená inými inštitútmi,” uviedla hovorkyňa.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa B., ktorí sa v tej dobe nachádzali v zahraničí. Jozefa B. po návrate na Slovensko vzali do väzby.

Viac k témam: súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Brhel zostáva naďalej vo väzbe, najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -