štvrtok, 23 septembra, 2021
15.6 C
Bratislava
ÚvodSprávyPápež František má k ľuďom žijúcim na periférii blízko, Bučková je z...

Pápež František má k ľuďom žijúcim na periférii blízko, Bučková je z vyjadrenia politikov sklamaná

5.8.2021 Splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity Andrea Bučková vyjadrila ľútosť a veľké sklamanie nad vyjadreniami politikov aj bežných ľudí k plánovanej návšteve pápeža Františka na sídlisku Luník IX. v Košiciach.

Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal Michal Šľachta z kancelárie úradu. Splnomocnenkyňa tak reagovala na vlnu komentárov na sociálnych sieťach, v ktorých sa objavili nenávistné či rasistické poznámky na adresu rómskej komunity z Luníka IX.
Luník IX perifériou Košíc
„Len ten, kto nepozná život a prácu pápeža Františka, môže takto reagovať. Svätý otec mal vždy blízko k ľuďom, ktorí žijú na periférii a Luník IX je presne takouto perifériou Košíc,“ povedala Bučková.

Splnomocnenkyňa vlády oceňuje rozhodnutie Vatikánu a Konferencie biskupov Slovenska, že pápež navštívi ľudí žijúcich v náročných životných podmienkach. Zároveň je presvedčená, že návšteva pápeža posunie komunitu dopredu.

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity spolupracoval s Arcibiskupským úradom v Košiciach aj na účasti slovenských Rómov na celosvetovom stretnutí Svätého Otca Františka s Rómami, ktoré sa konalo v roku 2015 vo Vatikáne. Na stretnutí sa vtedy zúčastnilo takmer 7 000 Rómov z celého sveta a viac ako 100 zástupcov aj zo Slovenska.
Pozitívny dopad na duchovný život
„Táto cesta pápeža bude mať na duchovný život ľudí tiež pozitívny dopad a verím, že si ho Rómovia na Slovensku nenechajú znehodnotiť nenávistnými a rasistickými komentármi,“ dodala Bučková.

Pápež František navštívi Slovensko 12. až 15. septembra. Okrem Bratislavy zavíta aj do Košíc, Prešova a zúčastní sa na púti v Šaštíne. Jeho návšteva na sídlisku Luník IX je naplánovaná na 14. septembra o 16:00.

Viac k témam: Luník IX, návšteva pápeža Františka na Slovensku, rómovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František má k ľuďom žijúcim na periférii blízko, Bučková je z vyjadrenia politikov sklamaná © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 +949 Dnes Úmrtí 12,592 +3 Dnes Uzdravení 384,793 Infikovaných 8,546 Last updated: 23. septembra 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -