Bývalý špeciálny prokurátor mal v kancelárii zaujímavé listiny, našli tam aj návrh na väzbu Norberta Bödöra

1

4.8.2021 Pri obhliadke kancelárie bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika sa vlani našli rôzne listiny, ktoré sa týkajú nitrianskeho oligarchu Norberta Bödöra Podľa Denníka N, ktorý informáciu priniesol, išlo o kópiu uznesenia o vznesení obvinenia, odôvodnenie podnetu na jeho vzatie do väzby ako aj samotný návrh.

Najvyšší súd SR, ktorý oligarchu ponechal vo väzbe, v rozhodnutí podľa Denníka N pripomína, že postupným vyšetrovaním sa podozrenia voči nemu len posilňujú.

„Oligarcha je vo väzbe od júla minulého roka, keď ho zadržali v rámci akcie Dobytkár, teda najrozsiahlejšieho korupčného škandálu týkajúceho sa agrodotácií. Odvtedy mu pribudlo ďalšie obvinenie z prania špinavých peňazí, na čo vo svojom rozhodnutí senát Dany Wänkeovej, Petra Paludu a Martina Piovartsyho takisto upozorňuje,“ píše Denník N na svojom webe.

Najvyšší súd práve v týchto dňoch sprístupnil uznesenie z polovice júna, ktoré Norberta Bödöra vo väzbe ponecháva.

Viac k témam: agrodotácie, akcia “Dobytkár”, korupcia, pranie špinavých peňazí, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý špeciálny prokurátor mal v kancelárii zaujímavé listiny, našli tam aj návrh na väzbu Norberta Bödöra © SITA Všetky práva vyhradené.

1 komentár

  1. Ha, ha, ha … tak kópiu? Hm … tých vám môže hoc kto narobiť za vagón. Originál by sa nenašiel? Tak potom nič. Takýto dôkaz by súd nemal vôbec prijať. Spomínam si na jeden proces, kde sa stratila nahrávka z šuflíka polície a prepis nebol dostatočným dôkazom. A tu postačuje kópia? To snáď nemyslíte vážne?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu