Čaputová sa stretla so Žilinkom, zaujímala sa o vyšetrovanie v medializovaných kauzách

0

28.7.2021 Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa rozprával s prezidentkou Zuzanou Čaputovou o aktuálnom stave vyšetrovania podozrení z manipulovania výpovedí svedkov polície v kauzách Očistec či Judáš.
Čaputová vyšetrovanie nebude komentovať
Informovala o tom televízia Joj svojom spravodajskom webe Noviny.sk s tým, že o stretnutie požiadal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Prezidentka mu vyhovela a prijala ho minulý týždeň.

Stretnutie televízii Joj potvrdila kancelária prezidenta. Zuzana Čaputová prebiehajúce vyšetrovanie nebude komentovať, považuje však za nevyhnutné, aby boli akékoľvek pochybnosti vyšetrené.
Prokuratúra stretnutie nekomentovala
„Prezidentka sa počas minulého týždňa stretla s generálnym prokurátorom na jeho žiadosť,“ informoval televíziu hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Generálna prokuratúra stretnutie nekomentovala. „Pracovný program generálneho prokurátora nie je verejný, preto sa k prvej otázke nebudeme vyjadrovať. Nasledujúce otázky sa týkajú trestnej veci, v ktorej koná Krajská prokuratúra v Bratislave, preto sa k nim v súčasnosti nebudeme vyjadrovať,” uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Viac k témam: generálny prokurátor, kauza Judáš, kauza Očistec, medializované kauzy, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová sa stretla so Žilinkom, zaujímala sa o vyšetrovanie v medializovaných kauzách © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -