štvrtok, 29 júla, 2021
20.8 C
Bratislava
ÚvodSprávyZastavme korupciu reaguje na správu Eurokomisie, slovenské orgány si musia v boji...

Zastavme korupciu reaguje na správu Eurokomisie, slovenské orgány si musia v boji proti korupcii zachovať nezávislosť

23.7.2021 V boji proti korupcii bude dôležité, aby si príslušné orgány zachovali nezávislosť, odolali tlakom a ich ťaženie proti korupcii bolo úspešné. V reakcii na správu Európskej komisie (EK) o stave právneho štátu na Slovensku v roku 2021 to uviedla Marianna Leontiev z Nadácie Zastavme korupciu (NZK).
Komisia ocenila viaceré kroky
Nadácia hodnotí pozitívne, že EK ocenila voľbu šéfky Úrad na ochranu oznamovateľov, zmenu voľby generálneho a špeciálneho prokurátora, či zákon o zaistení majetku a trestný čin prikrmovania. Práve na potrebu týchto krokov totiž NZK dlhodobo poukazovala.

EK v správe konštatuje, že sa na Slovensku výrazne zvýšila snaha bojovať proti korupcii, čo dokazujú rozsiahle vyšetrovania a stíhania trestných činov na najvyšších úrovniach.
Slovensko čakajú viaceré výzvy
„Komisia pomenováva aj viaceré výzvy, ktoré Slovensko čakajú. Medzi ne patrí aj prijatie zákona o lobbingu, či o Úrade na kontrolu verejného záujmu. Myšlienku tohto úradu sme priniesli práve my. Tento úrad by mal najmä kontrolovať majetky a konflikty záujmov verejných činiteľov,“ povedala Lenotiev.

NZK sa podľa nej stotožňuje s názorom EK v prípade týchto priorít. Na príprave vyššie uvedených legislatívnych krokov sa preto nadácia aj aktívne podieľa.

Viac k témam: boj proti korupcii
Zdroj: Webnoviny.sk – Zastavme korupciu reaguje na správu Eurokomisie, slovenské orgány si musia v boji proti korupcii zachovať nezávislosť © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,488 +82 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,437 Infikovaných 517 Last updated: 29. júla 2021 - 00:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -