V Sečovciach sa pobili cudzinci. Zasahovať musela polícia

5. 8. 2015 11:21

V Útvare policajného zaistenia pre cudzincov Sečovce sa v utorok strhol konflikt medzi niekoľkými cudzincami. Nikto neutrpel zranenia a polícia znepriatelené skupiny rozdelila bez väčších problémov.

V Sečovciach sa pobili cudzinci. Zasahovať musela polícia
Foto: SITA
Popis: Útvar policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach

„Policajti zasiahli v zmysle zákona o Policajnom zbore. Okamžite zabránili pokračovaniu konfliktu a iniciátorov oddelili od ostatných ubytovaných,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová v reportáži TA3. Situácia sa po konflikte upokojila a v zariadení pre zadržaných cudzincov je znova pokoj. „Podobné incidenty sa stávali aj v minulosti a boli zvládnuté a riešené v zmysle zákona o Policajnom zbore prevažne dohovorom,“ doplnila Baloghová pre TA3.

V Sečovciach je umiestnený jeden z dvoch Útvarov policajného zaistenia pre cudzincov, ktoré na Slovensku máme. Zariadenie slúži na ubytovanie cudzincov, ktorých zaistila hraničná a cudzinecká polícia na základe zákona o pobyte cudzincov na našom území. Podľa informácií Policajného zboru ide najmä o ľudí, ktorí sú na Slovensku nelegálne. Väčšina z nich čaká na návrat do Maďarska. Práve tam totiž požiadali o azyl pri vstupe do Európskej únie a práve prvá krajina, v ktorej utečenci požiadajú o azyl, má povinnosť sa o nich postarať a vybaviť ich žiadosti.

Celý článok si môžete prečítať TU

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Košice: Plaváreň v Starom Meste zvyšuje ceny pre verejnosť i športové kluby

16:44 Košice: Plaváreň v Starom Meste zvyšuje ceny pre verejnosť i športové kluby

Plaváreň v mestskej časti (MČ) Košice-Staré Mesto od januára zvýšila ceny pre verejnosť. Dôvodom sú …