Takmer 300-tisíc eur. Toľko zaplatí štát Nitre za pozemky pre automobilku

10. 9. 2015 19:05

Predaj pozemkov pre výstavbu strategického parku dnes schválili nitrianski mestskí poslanci. Pozemky s celkovou rozlohou 16 008 štvorcových metrov v katastri mestskej časti Dražovce radnica predá spoločnosti MH Invest, s. r. o., ktorá je dcérskou firmou ministerstva hospodárstva. Kúpnu cenu 17,21 eura za štvorcový meter plus DPH stanovil znalecký posudok. Celkovo MH Invest za pozemky zaplatí 275 497,68 eura.

Takmer 300-tisíc eur. Toľko zaplatí štát Nitre za pozemky pre automobilku
Foto: SITA
Popis: Primátor mesta Nitra, Jozef Dvonč
reklama

Ďalšie pozemky už mesto podľa primátora Nitry Jozefa Dvonča v súvislosti s výstavbou strategického parku riešiť nebude. O investovanie v Nitre má záujem automobilka Jaguar Land Rover, ktorá zatiaľ podpísala so slovenskou vládou memorandum o porozumení.

Výrazný nárast dane z nehnuteľnosti v súvislosti s možným príchodom Jaguara Dvonč nepredpokladá. Pozemky v priemyselnom parku v Dražovciach totiž patria z veľkej časti spoločnosti Nitra Invest, ktorej konateľom je Ondrej Ščurka, v minulosti okresný šéf SDKÚ-DS. „Efekty z príchodu investorov vidíme niekde inde. Mohol by stúpnuť počet obyvateľov mesta, mohli by sme stavať byty, dobudovať infraštruktúru, možno sa zmení charakter niektorých škôl. Určite sa budeme snažiť budovať nájomné byty a plánujeme, že by sme v rokoch 2016, 2017, 2018 postavili možno po sto bytov,“ povedal Dvonč.

Ako ďalej dodal, okrem toho je tu celý rad súkromných podnikateľov, ktorí avizovali, že majú záujem stavať v Nitre byty. Ak bude podpísaná s Jaguarom realizačná zmluva, mesto si ich zavolá na rokovania. Primátor však zároveň poznamenal, že v Trnave nebolo po príchode automobilky PSA Peugeot Citroën potrebných až toľko nových bytov, ako sa očakávalo. Nitra je napojená na rýchlostnú cestu R1 a Dvonč predpokladá, že časť pracovníkov by dochádzala z iných miest.

Dvonč minulý týždeň podľa svojich slov navštívil závod Jaguara v Anglicku. O príchode výrobcu luxusných áut do Nitry sa však vyjadruje opatrne. Podľa neho bude investícia Jaguara istá až po podpise realizačnej zmluvy. „Je tu zvýšený záujem anglických aj iných investorov o mesto Nitra,“ dodal Dvonč.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Košice: Plaváreň v Starom Meste zvyšuje ceny pre verejnosť i športové kluby

16:44 Košice: Plaváreň v Starom Meste zvyšuje ceny pre verejnosť i športové kluby

Plaváreň v mestskej časti (MČ) Košice-Staré Mesto od januára zvýšila ceny pre verejnosť. Dôvodom sú …