Starý most konečne v rukách mesta. Nesrovnal si poriadne vydýchol, dodatočné práce „zatiahne“ súkromník

16. 12. 2015 7:59

Rozkopaná Bratislava u svojich obyvateľov už nejaký čas vyvolávala rozhorčenie, jedni nechápavo krútili hlavami, druhí radšej na vec flegmaticky rezignovali. No zdá sa, že projekt zahŕňajúci úsek Šafárikovo námestie a Starý most sa dostal do zdarného konca. Napriek tomu, že ho včera odovzdávali do rúk mesta, robotnícky ruch na mpste ešte neutíchne.

Starý most konečne v rukách mesta. Nesrovnal si poriadne vydýchol, dodatočné práce „zatiahne“ súkromník
Foto: SITA
Popis: Starý most v Bratislave.
reklama

Súkromná firma Eurovia včera odovzdala do rúk mesta nový Starý most. Napriek tomu sa na ňom bude „makať“ aj po tomto termíne. Primátor si však môže vydýchnuť. Prípadne výdavky, ktoré prevýšili rozpočet, zaplatí súkromná firma Eurovia. Paradoxne, napriek včerajšiemu šibeničnému dátumu sa na moste ešte pilne pracovalo.

Dokončovalo sa osádzanie koľají, zabezpečenie zábradlia či osvetlenie. Na moste sa budú ešte aj po včerajšku „premávať“ robotníci, no údajne pôjde už len o dotiahnutie detailov.V každom prípade Nesrovnal si mohol  „z čela zotrieť dosť potu“, pretože hrozilo, že dodatočné náklady by muselo uhradiť mesto , a to by znamenalo nepekné vyhliadky pre mestský rozpočet.

„Hlavné záväzky sú splnené, ďalej už budú pokračovať iba práce, ktoré vôbec nevplývajú na samotnú funkčnosť mosta,“ hovorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Otázkou zostáva, aký čas budú tieto menšie práce ešte trvať.

Starú konštrukciu mosta vyviezli do Vranovského okresu, kde sa starostovia obcí Kladzany, Hencovce, Nižný Hrušov a Dlhé Klčovo dohodli, že tento „materiál“ využijú na vytvorenie dvoch menších mostov. Paradoxne, napriek tomu, že dar bol grátis, obce museli prispieť na jeho odvoz v sumou 10-tisíc eur. V súčasnosti sa vyberá vhodný projektant a potom bude nasledovať zháňanie eurofondov. O šibeničnom termíne mosta a jeho ,,naplnení" informoval denník Plus JEDEN DEŇ.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: pk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Košice: Mestskú krytú plaváreň otvorili pre verejnosť

12:02 Košice: Mestskú krytú plaváreň otvorili pre verejnosť

Mestská krytá plaváreň (MKP) v Košiciach vo štvrtok ráno otvorila svoje brány aj pre verejnosť. Ako …