Rožňava: Ani náborových 500 eur nezaberá. O prácu mestského policajta stále nie je záujem

21. 10. 2019 15:10

Hlavným nedostatkom, ktorý ovplyvňuje činnosť mestskej polície (MsP) v Rožňave, je nezáujem o prácu mestského policajta. Uviedol to jej náčelník Róbert Hanuštiak na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ).

Rožňava: Ani náborových 500 eur nezaberá. O prácu mestského policajta stále nie je záujem
Foto: roznava.sk
Popis: Ilustračná snímka
reklama

„V tomto období sme realizovali tri neúspešné výberové konania na pozíciu príslušníka MsP. Vzhľadom na to prijímame určité opatrenia aj s podporou pána primátora a verím, že v ďalšom období sa nám to už podarí úspešne zrealizovať,“ povedal Hanuštiak pri prezentácii správy o činnosti MsP za prvý polrok 2019.

O tomto probléme informoval náčelník poslancov aj pred rokom, začiatkom októbra 2018 s tým, že potrebného jedného príslušníka MsP sa im podarilo prijať až na tretíkrát.

„Aby sa nám podarilo obsadiť toto miesto, tak som nechal vypracovať aj náborové plagáty. Je to možno až na smiech, ale je to tak,“ povedal vtedy Hanuštiak.

Jedno miesto príslušníka sa rožňavská MsP snaží obsadiť aj v súčasnosti. Na oficiálnej internetovej stránke mesta informuje o výberovom konaní, do ktorého sa záujemcovia môžu prihlásiť do 22. novembra.

MsP ponúka úspešnému uchádzačovi aj náborový príspevok 500 eur.

Medzi ďalšie pretrvávajúce problémy v Rožňave, ktorými sa MsP zaoberá, patrí podľa náčelníka neustále sa zhusťujúca dopravná situácia, ako aj stály nárast počtu motorových vozidiel v meste, čoho dôsledkom je i nedostatok parkovacích miest.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Košice: Mestskú krytú plaváreň otvorili pre verejnosť

12:02 Košice: Mestskú krytú plaváreň otvorili pre verejnosť

Mestská krytá plaváreň (MKP) v Košiciach vo štvrtok ráno otvorila svoje brány aj pre verejnosť. Ako …