Pri Červenom kameni sa zrazili dve lietadlá. Nešťastie neprežilo sedem ľudí

21. 8. 2015 15:10

Dnešnú zrážku športových lietadiel v okrese Ilava neprežilo sedem osôb. Informovala hovorkyňa hasičov Zuzana Farkasová. Podľa predbežných informácií sa jedno lietadlo zrútilo do ťažko prístupnej oblasti sedla Chotuč a druhé približne 2 kilometre od obce Červený Kameň.

Pri Červenom kameni sa zrazili dve lietadlá. Nešťastie neprežilo sedem ľudí
Foto: SITA
Popis: Miesto leteckej nehody pri Červenom Kameni, ktorú neprežilo 7 osôb. Dve dopravné lietadlá typu L-410 viezli parašutistov, ktorí nacvičovali hromadný zoskok na víkendový letecký deň

Na mieste zasahujú hasiči z Dubnice nad Váhom, Trenčína a dobrovoľní hasiči z obce Červený Kameň. Na miesto udalosti bol vyslaný vrtuľník vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby a vrtuľník letky MV SR.

Ako uviedol Juraj Gyenes z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru Ministerstva dopravy, ide o dve lietadlá typu L-410 v ktorých boli parašutisti. Nehoda sa podľa neho stala vo výške približne 1500 metrov. Podľa informácii pri nehode zahynuli štyria členovia posádok oboch lietadiel a traja parašutisti. Ako Gyenes uviedol na mieste nešťastia, jedno z lietadiel malo byť preťažené, preto vo vzduchu kleslo.

Presný počet ľudí, čo boli v lietadlách nie je jasný. Ako informoval hovorca Záchrannej zdravotnej služby Andrej Hirjak, v súčasnosti záchranné zložky stále nepoznajú presný počet ľudí, ktorí boli v dvoch športových lietadlách, čo sa dnes po zrážke havarovali v okrese Ilava. K udalosti vyslali štyri sanitky a tri vrtuľníky záchrannej zdravotnej služby. Záchranári na mieste stále zasahujú a novinárov na miesto tragédie nepúšťajú.

Na miesto nehody odcestoval aj minister zdravotníctva Viliam Čislák. Informovala Eva Slováková z komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva. "V lokalite zasahujú všetky záchranárske zložky a podľa doterajších informácií si nešťastie vyžiadalo sedem obetí. Minister zdravotníctva je v neustálom kontakte s Operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby SR a okamžite po nehode vyzval všetky nemocnice, ktoré sú v blízkosti miesta tragédie, aby boli v pohotovosti a pripravili sa na potrebné poskytovanie zdravotnej starostlivosti," dodala Eva Slováková. Na miesto nehody okrem Čisláka odcestoval aj minister vnútra Robert Kaliňák.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Žilina zrušila bezplatnú MHD pre študentov

17:47 Žilina zrušila bezplatnú MHD pre študentov

Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline zrušili na pondelkovom zasadnutí bezplatnú dopravu …