Košice: Začína sa modernizácia autobusovej zastávky Námestie Maratónu mieru

26. 3. 2019 12:41

Projekt modernizácie zastávok verejnej dopravy v Košiciach pokračuje ďalšou etapou. V stredu (27. 3.) sa začne rekonštrukcia autobusovej zastávky Námestie Maratónu mieru. Informoval o tom v utorok magistrát mesta.

Košice: Začína sa modernizácia autobusovej zastávky Námestie Maratónu mieru
Foto: TASR
Popis: Ilustračná snímka.
reklama

S prácami na zastávke, ktorá sa nachádza na Hviezdoslavovej ulici, začne spoločnosť Eurovia SK o 9.00 h. "Dočasná náhradná zastávka pre cestujúcu verejnosť bude zriadená po dohode s Dopravným podnikom mesta Košice pred existujúcou zastávkou cca 50 metrov v smere jazdy, v odbočovacom pruhu, pri budove Úradu Košického samosprávneho kraja," uviedol Miroslav Sambor z košického magistrátu.

Stavebné práce budú zahŕňať úpravu nástupnej plochy, vybudovanie betónovej autobusovej niky, bezbariérový prístup a vybavenie zastávky označníkom s LED informačnou tabuľou. Ukončenie prác predpokladá zhotoviteľ začiatkom mája 2019, ešte pred začiatkom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Projekt Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov sa týka celkovo 29 košických autobusových zastávok. Finančné náklady na projekt predstavujú sumu 987.556 eur, z toho 85 percent tvoria eurofondy, desať percent spolufinancuje štátny rozpočet a päť percent mesto Košice. Modernizácia by mala byť celkovo zrealizovaná do konca júna 2019.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Košice: Plaváreň v Starom Meste zvyšuje ceny pre verejnosť i športové kluby

16:44 Košice: Plaváreň v Starom Meste zvyšuje ceny pre verejnosť i športové kluby

Plaváreň v mestskej časti (MČ) Košice-Staré Mesto od januára zvýšila ceny pre verejnosť. Dôvodom sú …