doc. Mgr. art. Dušan Jarjabek

  • SMER SD
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,38. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

18.1.2019 20:38:40 - Denis

pravdu...

P. Jariabek,obratil som sa na vas preto lebo ako jediny odpovedate na otazky. A co sa tyka p. Lajcaka, mylite sa. nie je dobry diplomat ani politik. Precitajte si co pisu o nam na balkane a jeho arogancii a hlavne diplomat by mal byt objektivny ku kazdemu aj Rusku. Ako moze tvrdit a presviedcat. ze Krym je Ukrajinsky? P. Jariabek, ak Rus daroval Krym za vstup do sojuzu. potom , Ukrajina pri vystupe zo sojuzu mala chlapsky vratit Krym Rusom a nie poza chrbat vyjednavat s USA a NATO o zakladniach na Kryme. Preco sa nezaujima o politickych vaznou v Spanielsku , ale zaujima ho nejaky terorista
Sencov ? A existuje este vela, vela prikladov, ale...Nie som nejaky opozicnik. som od zaciatku volic Smeru-SD. ale prestava sa mi to pacit!!!

Odpoveď

5.2.2019 9:54:01 - doc. Mgr. art. Dušan Jarjabek
 Vy ste už druhý kritik krokov a vyjadrení pána ministra Lajčáka na tejto stránke, pán Denis, a tiež tvrdíte, že nie je dobrý diplomat ani politik. Ale tak to už v politike býva - všetkým sa nedá vyhovieť. Faktom ale zostáva, že svoje poslanie na Balkáne Lajčák splnil. Niekomu sa iste nemuseli páčiť Lajčákove kroky, ale použil tie, ktoré mu situácia ponúkala a ktoré podľa zadania považoval ako politik a aj ako diplomat za najsprávnejšie - za to ho budeme bičovať? A keď tvrdí, že Krym je ukrajinský, nuž, je to iba a práve v zhode s našou zahranično-politickou orientáciou, bez ohľadu na to, pravdaže, čo si o Kryme a referende, ktorým sa krymskí občania prihlásili k Rusku, myslíte Vy, pán Denis, alebo aj ja, lebo akurát Lajčákovo vyjadrenie ochraňuje celistvosť Slovenska. Že prečo, je na dlhé rozprávanie. Kratšia a schodnejšia cesta je  problematiku si naštudovať a pochopiť, pán Denis, inak sa ťažko zhodneme na čomkoľvek. Ak hľadáme pravdu...Faktom ale zostáva, že Krym je dnes ruský, tak ako bol ruský od dôb Kataríny II. po víťaznej vojne s Osmanmi, ktorí Krym odobrali zasa krymským Tatárom. Že sa Krym administratívne za čias ZSSR stal súčasťou sovietskej Ukrajiny je síce holý fakt, tak ako je holým faktom, že občania Krymu, väčšinou Rusi, v referende slobodne vyjadrili úplne jasne - kam ich srdce ťahá. Cesta späť je nemožná, nech už sa Ukrajina aj snaží vyjednávať s USA a NATO, ako ste sa vyjadrili, pán Denis, o základniach na Kryme. Rusko toto nepripustí.Tak ako Slovensko politicky neuzná krymské referendum, lebo by inak pripustilo možné referendum našich etnických Maďarov o pripojení k Maďarsku. Napríklad. Skrátka politika máva rôzne podoby. Niekedy sa dotýka aj územných strát. Najmä po prehratých (svetových?) vojnách... Pravda?