doc. Mgr. art. Dušan Jarjabek

  • SMER SD
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,51. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

10.8.2018 10:18:27 - Fixka

Štátna tragédia

Dobrý,
zo záujmom som si včera pozrela TA3, ktorá informovala o tom, že občania Martina sa zbierajú na osvetlenie budovy Slovenského národného múzea, aby mohlo byť vysvietené každý večer a nie len príležitostne. Hovorím si konečne super!! A potom mi to došlo :-)
To hádam nie, to nemôže byť predsa pravda. Ministerstvo školstva odklepne dotáciu 200 tis.E na školenie o holokauste, ktoré bude zabezpečovať lesník, na svoje si každoročne prídu aj neziskovky, ktorých poslaním určite nie je národné buditeľstvo, Ministerstvo dopravy nájde rádovo stá tisíce E na obnovu dvojjazyčných tabúľ na pomaly každej železničnej stanici na juhu.
Je to macošské sa správanie nášho ministerstva kultúry a vás poslancov, že neviete pomôcť, ale hodíte to na plecia obyčajných ľudí, áno, nevadí mi to, už som prispel, lebo v našom štáte to tak funguje na všetko sa nájdu peniaze, ale ak to má mať imperatív "slovenský, slovenská, národný, národná" tak zrazu peňazí nieto. Málo bojujete za národné záujmy, žiaľ.
FIXI


Odpoveď

14.8.2018 9:48:00 - doc. Mgr. art. Dušan Jarjabek
 Martinčania svoju vyspelosť ukázali činom, ktorý je hodný nasledovania. Ako hovoríte, milá Fixka, super! Iné je, že štátna kasa nie je bezodná, a preto sa vždy niekto nájde, kto skritizuje to či ono rozhodnutie toho či onoho ministerstva pri prideľovaní dotácie. Štátna tragédia? Nie, taký je život.No faktom zostáva, že s peniazmi treba narábať rozumne. Pretože, ako hovoril komik Hanúsek, "peniaze vždy boli, vždy budú, ale nikdy nie sú...".