doc. Mgr. art. Dušan Jarjabek

  • SMER SD
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 0,43. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

17.5.2018 12:53:38 - Vipiteno

Investigatívny novinár - extra chránený druh :-) ???

Pôsobíte dlhodobo v mediálnom priestore, preto smeruje moja otázka na Vás, viete mi prosím pekne vysvetliť kto, alebo čo je investigatívny novinár ?
To ide o nejakú osobitnú kastu ľudí, ktorá nepodlieha žiadnym zákonom ani pri vyšetrovaní a získavaní dôkazov v prípade vyšetrovania vraždy ?
Títo "supernovinári" môžu vnášať do spoločnosti anarchiu, konšpirujú, súdia, ohovárajú a špinia a keď si niekto dovolí chrániť svoju česť, tak ide samozrejme o obmedzovanie slobody slova :-)))
Ď.

Odpoveď

27.5.2018 16:28:12 - doc. Mgr. art. Dušan Jarjabek
 Napríklad pán Kuciak vyštudoval novinársku fakultu a v praxi bol investigatívny novinár - zoraďoval fakty, ktoré hľadal aj pol roka a postupne písal kritický analytický článok. Treba povedať, že 80-percent faktov získal z ministerstva vnútra, zvyšok z vlastných zdrojov. Poukázal napríklad na milióny z eurofondov, ktoré získali Taliani okolo Vadalu. Zomrel preto? Vyšetruje sa to. No reči o talianskej mafii a jej prepojenia na vládu sa šíria rýchlosťou svetla a podkuruje opozícia, hoci tých 10 miliónov Euro, ako povedal pán Kaliňák v RTVS, vyplatila týmto Talianom práve pravicová vláda, v ktorej bola aj Nicholsonovej SaS a napríklad Sulík bol predseda NR SR. No o tom opozícia ani muk. Zato pani Nicholsonová sa čuduje, že ako slečna Trošková mohla byť štátnou radkyňou. Pikantné na tom je, že sa to pýta akurát pani Nicholsonová, ktorá bez mihnutia oka prijala odbornú funkciu štátnej tajomníčky na ministerstve práce a neskôr podpredsedníčky NR SR, hoci nemá ukončené vysokoškolské vzdelanie. Na rozdiel od nej slečna Trošková ukončené vysokoškolské vzdelanie má. No o tom sa "novinári i supernovinári" nezmieňujú. Namiesto toho sa vŕtajú v jej osobnom živote, čo je rovnako trápne ako špinavé, a pranierujú ju aj za to, že pôsobila v šoubiznise. Áno, ako hovoríte - konšpirujú, súdia, ohovárajú, špinia. Ale toto nie je charakteristika investigatívnych novinárov, ani čestných a zodpovedných novinárov, ale hochštaplerov často bez vzdelania a morálky. Napríklad aj pani Nicholsonová  je bývalá novinárka. Bez vzdelania.