ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,89. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

27.10.2018 16:29:20 - Janulka

NATO

Malo by Slovensko podľa vás odísť z NATO?
Ak áno akú formu obrany by sme mali mať podľa vás?
Vďaka

Odpoveď

5.11.2018 14:55:24 - VZDOR - strana práce

Zdravíme Vás a ďakujeme za otázku.

Vzdor-strana práce požaduje vystúpenie Slovenska z NATO a budeme sa vždy tvrdo stavať proti akýmkoľvek snahám o zriadenia základní, či centier NATO na našom území. Odsudzujeme taktiež vznik nového logistického centra na našom území, ktoré je jednoznačne nástrojom zrady, nakoľko jeho činnosť je zameraná na prípadný vstup cudzích vojsk na naše územie.

NATO považujeme za zločineckú organizáciu, ktorá šíri po celom svete len nestabilitu, chaos a smrť. NATO pomáha rozdúchavať konflikty a priamo sa na nich zúčastňuje. Nejde o obrannú organizáciu, ale o agresora, veď od svojho vzniku podnikalo NATO len útočné, nie obranné akcie.

Vzdor-strana práce jasne hovorí, že Slovensko nemá problémy so žiadnou krajinou sveta, preto je irelevantné nás strašiť nejakými vojenskými hrozbami zo strany iných štátov. Z tohto hľadiska je pre nás najlepšou formou obrannej politiky dobré a priateľské vychádzanie so svojimi susedmi, všetkými štátmi Európy a všetkými krajinami sveta. Z tohto hľadiska nepotrebujeme žiadne NATO, tak ako napr. Švajčiarsko, Rakúsko, Írsko, Švédsko, Fínsko ... Sme za nezávislú obrannú politiku Slovenska, zameranú na priateľstve a spolupráci so všetkými štátmi, prostredníctvom rôznych partnerských zmlúv o spolupráci v obrannej rovine. Čiže tak ako so štátmi v EÚ, tak aj s Ruskom, Srbskom, Čínou a ďalšími štátmi... Mierová spolupráca musí byť vyvážená, nie jednostranne zameraná, ale smerujúca na všetky svetové strany.

Postavme sa proti iracionálnym pretekom v zbrojení!

Vytvára sa tu mechanizmus imaginárnych nepriateľov, prostredníctvom ktorého NATO a ostatní prisluhovači kapitalistického zriadenia zasievajú strach do ľudí, aby ich mohli ľahšie ovládať a aby štáty vo veľkom zbrojili a míňali miliardy na zbrane.

Slovensko má do roku 2030 investovať do armády až 30 miliárd Eur! Keď ide o zbrojenie, zrazu nie je problém nájsť v rozpočte miliardy Eur, keď ale máme nájsť financie do sociálnej oblasti, pre mladé rodiny, na nemocnice, školy, podporu našich pracujúcich, byty, šport, kultúru, diaľnice atď….vtedy sa dozvieme množstvo výhovoriek, ako nie sú peniaze, ako by to náš rozpočet neutiahol a podobne.

Vzdor-strana práce jasne hovorí, nie miliardy Eur na zbrojenie, ale na vybudovanie potravinovej sebestačnosti, na diaľnice, výstavbu nájomných bytov, podporu rodín, športu, zvyšovanie materskej, na školstvo, nemocnice, starostlivosti o dôchodcov, či kultúru!

My hovoríme jasné nie zbrojeniu a miesto toho chceme tieto financie investovať do poľnohospodárstva, na výstavbu diaľnic, nových štátnych bytov, podpory rodín, sociálne služby, zdravotníctva, školstva, či kultúry!

Nemôžeme súhlasiť s tým, aby ľudia v mene nejakého kapitálu a geopolitických šachových partií proti sebe bojovali. My toto nemôžeme dopustiť. My musíme jasne hovoriť, že sme za mierovú Európu, že sme za mierový svet, že sme za mierové spolunažívanie národov. Že ani jeden národ nie je naším nepriateľom.

Nás nikto nikdy neprimä nenávidieť iný národ, nikto nás nevtiahne do bratovražednej vojny! Svojich bratov vždy vrúcne objímeme a nikdy nebudú našimi nepriateľmi.

S pozdravom Miroslav Pomajdík predseda Vzdoru-strany práce www.vzdor.org