ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,89. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

6.2.2018 18:13:29 - branko

Cieľ síce vidno, len cestu k nemu nie ....

Pekne napísané, ale ťažko dosiahnuteľné, lebo ako píšete, všetci so všetkými "spolupracujú"
teda ruka ruku myje.
Lebo človek musí jesť, piť a starať sa o zdravie, lebo chorý nič nezmôže a na tom je postavený tento
biznis.
Mala by tu byť jedná štátna poisťovňa s možnosťou pre solventnejších doplatiť si ak chcú nadštandard, ale pre ostatných by mal byť zabezpečený solídny, kvalifikovaný stred. A ak tu chce byť iná poisťovňa, prípadne majitelia súkromných nemocníc, dobre , ale s tým, že štát bude z toho ťažiť a spätne to môže investovať do svojich zariadení. Len sa mi zdá, že to je už celé utópia.
Cieľ síce vidno, ale cestu k nemu nie ....
Braňo B.

Odpoveď

8.2.2018 16:26:20 - VZDOR - strana práce
 

Jediným riešením je odstránenie kapitalizmu

Preto v konečnom dôsledku musí každý pracujúci bojovať za zmenu spoločenských poriadkov tak, aby už nemusel svoju prácu prenajímať, aby z jej časti mal niekto iný bezprácny zisk. Snahou námezdne pracujúcich sa musí stať také spoločenské usporiadanie, kde bude nadhodnota získaná z práce spoločným majetkom, bude teda slúžiť všetkým rovnakou časťou. Bude teda slúžiť na rozvoj spoločného majetku a na zabezpečenie čo najlepších možných sociálnych služieb. Politici, ktorí si hovoria buď sociálni demokrati, konzervatívci, liberáli, nacionalisti, národniari, jednoducho všetci poplatní kapitalistickí predstavitelia, budú vždy presadzovať a hájiť záujmy tých najbohatších, smotánky, bankárov, oligarchov, kapitalistov- jedným slovom buržoázie.

Pracujúci, obyčajní ľudia žijúci na Slovensku, konečne sa zjednoťme, hájme naše triedne záujmy, lebo my patríme do jednej vykorisťovanej sociálnej skupiny- triedy a len my sa vieme spoločne navzájom brániť.

Predstavitelia Vzdoru-strany práce sú tu na to, aby hájili práva pracujúcich a vykorisťovaných, lebo my sme narozdiel od nich jedni z vás a budeme robiť všetko preto, aby sme zlomili vládu kapitalizmu, ktorý nás uvrhol do poddanstva oligarchie a ich poplatných politikov a úradníkov.