ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,84. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

6.4.2018 17:56:57 - Sona Hornakova

Ak by ste sa prepracovali až do parlamentu ..

Čiste hypoteticky, ak by ste sa niekedy dostali napr. s KSS do parlamentu, malo by vôbec význam?
Veď ste proti všetkým, ktorí momentálne v parlamente sú.
Ako by ste potom chceli dosiahnuť dohody, alebo presadzovať váš program?
Ď.
S.Horňáková

Odpoveď

11.4.2018 11:34:10 - VZDOR - strana práce

Dobrý deň a ďakujeme za otázku.

Cieľom Vzdoru-strany práce je, aby celá antikapitalistická ľavica vystúpila spoločne proti kapitalizmu a fašizmu. KSS aj my Vzdor-strana práce sme deklarovali, že určite pôjdeme do volieb spoločne na jednej kandidátke, aby sa netrieštili hlasy. Určite však nepremýšľame o zlúčení sa s nejakou stranou na SR. Vzdor-strana práce bude naďalej pôsobiť ako samostatná politická strana, ktorá však bude intenzívne spolupracovať s celou antikapitalistickou ľavicou.

Náš postoj k dnešným parlamentným stranám

Z dnešných politických strán, ktoré sedia v parlamente, nemáme blízko ani k jednej. Naše piliere sú jasné, antikapitalizmus, antifašizmus a socializmus a tieto kritéria nespĺňa ani jedna zo strán, ktoré tam sedia. Tento systém a pravidlá kapitalistického parlamentarizmu nám nedávajú priveľa možností. V podstate pravidlá sú určené ekonomikou, hospodárstvo je v súkromných rukách, je nedotknuteľné, riadi sa rozhodnutiami vlastníkov v jednotlivých odvetviach. Celá možnosť voľby je v podstate o tom či bude dať o pár percent vyššia alebo nižšia. Našim cieľom nie je vyhrať v tejto hre, ale zmeniť jej pravidlá. A v tom sa naozaj s nikým nezhodneme.


Na druhú stranu by sme nemali problém podporiť akýkoľvek zákon, ktorý je v prospech pracujúcich a vykorisťovaných. Napr. exekučnú amnestiu, zákonné zlepšenie pracovných podmienok, skracovanie pracovnej doby pri zachovaní mzdy a podobne. Naša strana vyvíja dlhodobú aktívnu činnosť aj keď sme mimo parlamentu, pre nás to nič nemení, či sme v parlamente, alebo nie, nakoľko u nás je rozhodujúca idea a ciele za ktoré bojujeme a nie to, či budeme sedieť v parlamente, alebo nie. Tým sa odlišujeme od tzv. kapitalistických strán, ktoré vznikajú, aby sedeli v parlamente a keď sa im to dlhšie nepodarí, tak zanikajú a zakladajú iné.

Dnes je veľkým problémom pre nás aj to, že naši členovia chodia cez týždeň do práce a cez víkendy sa venujú rodinám a tak času na aktívnu politickú činnosť je naozaj málu. Tu máme obrovskú nevýhodu oproti parlamentným stranám, ktoré majú dostatok financií, majú svojich zamestnancov, poslancov, asistentov a politika je aj ich prácou. Preto aj to, že sa dostaneme do parlamentu je veľkou výhodou, že sa naši poslanci a členovia strany budú už môcť venovať politike a činnosti pre ľudí naplno, nakoľko to už bude ich práca. Získame presne ten čas a prostriedky, ktoré dnes nemáme a tým sa omnoho ľahšie dá pracovať a získavať ľudí pre naše myšlienky. Sami dobre viete, aké to je chodiť do práce, starať sa o rodinu a ešte sa venovať aj nejakým záľubám a naši členovia sú presne obyčajní pracujúci ako ste vy, a popritom všetkom si ešte musímke nájsť čas na našu stranu, akcie a politiku, čo je veľmi náročné. Preto potrebujeme ľudí, ktorí sa budu naplno venovať politike, strane a pracujúcim.


Dnes bojujeme aj s totálnou mediálnou blokádou, kedy žiadne naše tlačové správy, naše akcie a kamapne nedostávajú žiaden priestor v médiách. Médiá nas ignorujú a tým pádom ľudia nevedia o našich aktivitách, programe a čo všetko robíme. A povedzme si pravdu, že ľudia sa hneď ináČ pozerajú na vašu stranu a myšlienky, keď ste v parlamente, hneď máte pre nich inú váhu a už si hovoria že má zmysel vás podporiť, že ich hlas neprepadne.

S pozdravom Miroslav Pomajdík- predseda Vzdoru-strany práce