ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,8. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

24. 2. 2019 14:39:02

Zjednotená ľavicová koalícia KSS a Vzdor-SP smeruje k voľbám do parlamentu EÚ

Zjednotená ľavicová koalícia KSS a Vzdor-SP smeruje k voľbám do parlamentu EÚ

Komunistická strana Slovenska (KSS) a VZDOR – strana práce (VZDOR) predložili spoločnú kandidátku do parlamentu EÚ. Postupujeme ako koalícia strán a vstupujeme do volieb s cieľom presadzovania skutočne ľavicovej politiky aj na pôde parlamentu EÚ.

Lídrom kandidátky je 42 ročný Jozef Hrdlička, dlhoročný predseda KSS. Na kandidátke dostali priestor aj mladí ľudia z občianskeho združenia Frontu ľavicovej mládeže (FĽM).

Slovami predsedu KSS Jozefa Hrdličku „Je to veľký krok ku zjednoteniu všetkých skutočne ľavicových strán na Slovensku. Sme otvorení spolupráci aj s inými stranami, ktoré majú podobné programové hodnoty ako my. Parlamentné voľby sa blížia a upadajúca sila vládneho Smeru SD dáva možnosť, že v NR SR opäť zasadne skutočne ľavicová strana. Podiel ľavicovo zmýšľajúcich obyvateľov na Slovensku predstavuje niekoľko desiatok percent a jediné čo potrebujeme, je dôvera a ich odhodlanie ísť ku voľbám.

Vysielame zároveň signál všetkým ľavicovým subjektom, že je koniec nejednote. Nastal čas zjednotiť sa a bojovať za práva pracujúcej chudoby a dôchodcov, ktorí čelia drsnému kapitalizmu už takmer 30 rokov, a za perspektívnu budúcnosť mladej generácie.“

Predseda VZDOR- u Miroslav Pomajdík dopĺňa tieto slová: „Vidíme reálny cieľ, že naši zástupcovia posilnia rady poslancov zastupujúcich ľavicové hodnoty na európskej pôde a zároveň posilnia naše aktivity v boji proti fašizujúcej sa spoločnosti. Sme svedkami, že Európska únia nezvláda nárast šovinizmu a fašizmu v jednotlivých členských krajinách a svojim konaním iba vytvára k tomuto podmienky. V Európskom parlamente absentuje sociálna otázka a oveľa viac sa diskutuje o témach napomáhajúcim nadnárodnému kapitálu, ako ľuďom práce. Toto chceme zmeniť a obrátiť pozornosť na skutočné problémy ľudí.“

Európska únia je podľa nás iba dojnou kravou a chlebodarcom oligarchie na Slovensku. Peniaze vkladané do EÚ našou krajinou, sú následne prideľované na projekty súkromného segmentu, ktorý ešte viac bohatne aj vďaka týmto peniazom pôvodne pochádzajúcich z daní bežných ľudí. Naďalej sa prehlbuje rozdiel medzi bohatou elitou a pracujúcou chudobou.

Vyzývame všetkých ľavicovo orientovaných ľudí, aby sa volieb zúčastnili a podporili zjednocovací proces ľavice na Slovensku, príkladom ktorého je Komunistická strana Slovenska a Vzdor -strana práce.

Miroslav Pomajdík - predseda Vzdoru-strany práce

Jozef Hrdlička- predseda Komunistickej strany Slovenska                                                 Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť