ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -2,08. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

17.5.2018 11:54:31

Žiadame vyhostenie izraelských diplomatov zo SR, kvôli masakru Palestínčanov

Žiadame vyhostenie izraelských diplomatov zo SR, kvôli masakru Palestínčanov

Izrael za posledné roky zavraždil niekoľko tisíc Palestínčanov: Žiadame vyhostenie izraelských diplomatov zo Slovenska a prerušenie hospodárskych stykov.

Izrael okupuje desiatky rokov palestínske územia, za posledné roky beztrestne zabil tisíce Palestínčanov, z toho väčšinu detí, žien, starcov a civilistov, za niekoľko posledných týždňov doslova popravili izraelskí ostreľovači a armáda už okolo 100 neozbrojených palestínskych demonštrantov, medzí ktorými sú aj deti, či novinár a niekoľko tisíc ich zranili.

Od vzniku štátu Izrael bolo z týchto území vyhnaných vyše 4 milióny Palestínčanov, ktorí sú nútení žiť v katastrofálnych podmienkach v utečeneckých táboroch v okolitých štátoch. Izrael stihol za tú dobu vyvraždiť desiatky tisíc Palestínčanov a oklieštiť územie Palestíny na 6 220 km2 ( a ešte aj na tomto území okupuje rozsiahle oblasti a Izraelci si tam zakladajú nelegálne osady a kradnú ďalšie kúsky z Palestíny ), z celkovej niekdajšej rozlohy približne 27 000 km2 ( na ktorej sa dnes rozprestiera štát Izrael )

Palestínu musí začať brať svet ako zvrchovaný štát a urobiť všetko preto, aby skončila jej okupácia zo strany Izraela. OSN by mala uvaliť zbrojné embargo na Izrael za zločiny proti ľudskosti, ktoré pácha na Palestínčanoch. Nie je možné, aby sa svetoví a naši vládni predstavitelia stretávali a jednali s členmi izraelskej vlády, ktorá pácha vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti. Vrcholoví izraelskí politici a vojenská vrchnosť, ktorí sú zodpovední za vraždenie Palestínčanov by sa mali zodpovedať pred Medzinárodným trestným súdom v Haagu, kde by mali čeliť obvineniu zo zločinov proti ľudskosti, vojnových zločinov a zločinov agresie.

Vzdor- strana práce uznáva Palestínu ako zvrchovaný štát s hlavným mestom východným Jeruzalemom. Žiadame uvalenie vojenských (zbrojné embargo), diplomatických a hospodárskych sankcií na Izrael za genocídu, ktorú pácha na Palestínčanoch.

Žiadame vládu Slovenskej republiky, aby prerušila diplomatické a hospodárske styky so štátom Izrael a vyhostila jej diplomatov z nášho územia. Je zaujímavé, že pri iných prípadoch, ktoré nie sú vyšetrené, avšak vyhovujú medzinárodnej politike ako zámienka, dochádza k masovému vyhosťovaniu diplomatov. Keď však niekto ako Izrael celé roky zabíja neozbrojených demonštrantov, deti, ženy, starých ľudí, vtedy sa nespustia žiadne oprávnené vyhosťovania diplomatov a sankcie voči tejto krajine. Svet to odsúdi a to je tak všetko, zabíjanie zase môže pokračovať…

Žiadame, aby boli pred Medzinárodný trestný súd v Haagu predvedení všetci vrcholoví izraelskí politici zodpovední za vraždenie Palestínčanov a čelili obvineniu z genocídy, zločinov proti ľudskosti, vojnových zločinov a zločinov agresie.

Štát Izrael sa od svojho vzniku vysmieva celému svetu, nerešpektuje žiadne nariadenia OSN, vraždí civilné obyvateľstvo a veselo napáda aj okolité štáty, kedy sa mu zachce. Na jednej strane Západ neváha s uvalením rôznych sankcií na Rusko, Bielorusko, Kubu, Irán, Venezuelu, Čínu, Sýriu…no na strane druhej pred genocídou Izraela zatvára oči a okrem slovného odsúdenia sa nikdy na nič nezmohol.

Taktiež tvrdo odsudzujeme presunutie ambasády USA do Jeruzalemu, nakoľko ide o zjavnú provokáciu zo strany USA.

Podporujeme Palestínčanov v ich neľahkom boji a uznávame ich legitímne právo na obranu svojho územia a obyvateľstva. Palestína sa musí stať svedomím ľudstva! Bojkotujme Izrael !

Vzdor-strana práce

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť