ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,89. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

2.1.2019 15:33:11

Zasadalo vedenie Vzdoru-SP:Odsúhlasený bol spoločný postup s KSS v Eurovoľbách

Zasadalo vedenie Vzdoru-SP:Odsúhlasený bol spoločný postup s KSS v Eurovoľbách

Ústredná rada VZDORu- strany práce, dnes na svojom zasadnutí v Spišskej Novej Vsi prijala nasledovné tlačové vyhlásenie: vedenie VZDORu – strany práce odsúhlasilo spoločný postup a možnú jednotnú kandidátku do Európskeho parlamentu s KSS

V tejto súvislosti opätovne vyzývame všetky ľavicové strany ku zjednoteniu sa a spoločnému boju proti fašizácii spoločnosti.

- VZDOR – strana práce oznámi podporu konkrétnemu kandidátovi, alebo kandidátke na prezidenta SR, až po oznámení všetkých schválených kandidátov volebnou komisiou. Rozhovory o konkrétnej forme podpory kandidátov ešte nie sú uzatvorené.
- naďalej deklarujeme účasť a podporu Socialistickému frontu (SF), ako jedinej reálnej kolektívnej snahe ľavice o jednotný postup.

Ďalej vyzývame vládu Slovenskej republiky, aby zastavila proces nákupu amerických bojových stíhacích lietadiel a prostriedky presmerovala radšej na opravu nemocníc, ktoré sú svojim podfinancovaním skutočným nebezpečím života a zdravia obyvateľov našej krajiny.

Komunistická ľavica, ku ktorej sa hrdo hlási aj naša strana, musí byť modernou a mladou antikapitalistickou komunistickou silou, ktorá bude prinášať množstvo nových progresívnych a realistických tém, ktorá ku nám pritiahne aj mladú generáciu, ktorá bude prepojená s bojom pracujúcich na pracoviskách, organizovaním pracujúcich a posilňovaním ich vplyvu v samotných podnikoch, ktorá bude lídrom v sociálnych otázkach, družstevníctve, svojpomocnom kolektívnom zamestnávaní, pri predkladaní nových antikapitalistických prístupov, kultúre, vzdelanosti, vede, ochrane prírody, zelenej energie, pomoci menšínám, posilňovaní práv žien, posilňovaní práv pracujúcich, či v prehlbovaní demokracie vo všetkých odvetviach.

Mgr. Miroslav Pomajdík- Predseda strany

FOTO: Zasadnutie vedenia Vzdoru-strany práce v Spišskej Novej Vsi

www.vzdor.org

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť