ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,89. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

29.11.2018 11:54:13

So znepokojením sleduje vyhrotenie napätia medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou:

So znepokojením sleduje vyhrotenie napätia medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou:

Vzdor-strana práce vyzýva k upokojeniu, nedopusťme novú vojnu ! Prezident Ukrajiny Porošenko dnes vyhlásil vojnový stav. Vyzývame obidve krajiny k upokojeniu, aby si sadli k spoločnému stolu, prestali s nepriateľskými akciami a dali priestor...

diplomatickému urovnaniu sporu. Vyzývame Ukrajinu, aby nevyužila túto krízu na opätovné krviprelievanie a spustenie masívnych vojenských akcií proti povstaleckým územiam v Luhansku a Donecku, čo by malo za následok vyhrotenie už aj tak napätej situácie.

Vyzývame predstaviteľov nášho štátu, aby rovnako vyzvali susediacu krajinu ku zdržanlivosti a diplomatickým jednaniam. Je nepochybné, že v prípade útoku ukrajinskej armády na východe krajiny, môže dojsť ku obrovským ľudským a materiálnym stratám, no hrozí prerastenie konfliktu v globalný konflikt a teda koniec ľudskej spoločnosti, akú dnes poznáme. Koniec ľudstva je mimoriadne blízko a preto je nutné konať.

Na Ukrajine v konflikte v Luhansku a Donecku zomrelo už viac ako 10 000 ľudí, čo na našom malom Slovensku predstavuje takú masu, akoby naraz zmizlo menšie mesto...

Mier patrí medzi základné prirodzené potreby človeka. Preto si zaslúži spoločnosť bez vojenských blokov, vojen, vojnového štvania a rozsievania nenávisti. Človek si zaslúži spoločnosť tolerantnú ku všetkým národom a štátom, presadzujúcu mier a porozumenie.

Vzdor-strana práce zdôrazňuje, že vonkoncom nie je v tomto konflikte na jednej, či druhej strane. My však stojíme na strane každého pracujúceho, či už je z Ruska, Ukrajiny, Slovenska, Nemecka, USA, Maďarska… a preto nechceme vojny, ale spoluprácu a mier.

Jednoznačne tvrdíme, že tieto problémy je potrebné riešiť diplomatickou cestou a nie stupňovaním napätia, či rinčaním zbaní na jednej, či druhej strane.

Ide o nebezpečnú hru, ktorá sa môže skončiť pre celý svet veľkou katastrofou. Slovensko by malo zachovať pokoj, ukázať triezvy rozum a stať sa lídrom, ktorý pomôže diplomaticky prekonať momentálne napätie vo vzťahoch Ukrajiny a Ruska.

Vzdor-strana práce www.vzdor.org

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť