ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,89. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

15.5.2019 14:11:43

Pozrite si kandidátov Vzdoru-SP, ktorí sa uchádzajú o vašu dôveru v Eurovoľbách

Pozrite si kandidátov Vzdoru-SP, ktorí sa uchádzajú o vašu dôveru v Eurovoľbách

Vzdor-strana práce kandiduje v eurovoľbách spoločne v koalícii s KSS. Postupujeme ako koalícia strán a vstupujeme do volieb s cieľom presadzovania skutočne ľavicovej politiky na pôde Európskeho parlamentu.

Na spoločnej kandidátke má Vzdor-strana práce 4 svojich členov. S číslom 3. kandiduje Mgr. Miroslav Pomajdík, ktorý je predsedom Vzdoru-strany práce, je vyštudovaným politológom a v minulosti pracoval ako historik, novinár, a niekoľko rokov v Anglicku. Žije v obci Arnutovce- okres Spišská Nová Ves a má 32 rokov.

Na 5. mieste kandiduje podpredseda Vzdoru-strany práce Mgr. Stanislav Pirošík, ktorý má 30 rokov, pracuje ako projektový manažér a býva vo Valaskej Dubovej.

Na 9. mieste je Martin Jáqrik, ďalší z podpredsedov Vzdoru-strany práce, ktorý má 37 rokov, je hospodársky pracovník a žije v Považskej Bystrici.

Na 13. mieste kandiduje Peter Badida, ktorý je aj členom vedenia Vzdoru-strany práce, má 36 rokov a pochádza z Trnavy pri Laborci, okres Michalovce. Venuje sa hospodáreniu.

My sme otvorení spolupráci s rôznymi hnutiami, stranami a združeniami, ktoré vyznávajú antifašistické a antikapitalistické ľavicové hodnoty a môžu byť rôznych ideologických odtieňov. Ide o to spoločne čeliť fašizácii a kapitalizmu na Slovensku a v Európe. Potrebujeme vrátiť antikapitalistickú ľavicu medzi relevantné politické sily na Slovensku a v Európe, lebo ináč tu nebude žiadna reálna, progresívna a silná opozícia voči kapitalizmu a oligarchii a tá si bude robiť čo sa jej zachce. Preto vyzývame všetky antikapitalistické ľavicové a pokrokové demokratické antifašistické sily, aby sa nám ozvali, aby sme rokovali a začali spolupracovať.

Komunistická ľavica musí byť modernou a mladou antikapitalistickou ľavicovou silou, ktorá bude prinášať množstvo nových progresívnych a realistických tém, ktorá ku nám pritiahne aj mladú generáciu, ktorá bude prepojená s bojom pracujúcich na pracoviskách, organizovaním pracujúcich a posilňovaním ich vplyvu v samotných podnikoch, ktorá bude lídrom v sociálnych otázkach, družstevníctve, svojpomocnom kolektívnom zamestnávaní, pri predkladaní nových antikapitalistických prístupov, kultúre, vzdelanosti, vede, ochrane prírody, zelenej energie, pomoci menšínám, posilňovaní práv žien, posilňovaní práv pracujúcich, či v prehlbovaní demokracie vo všetkých odvetviach.

Predseda VZDOR- u Miroslav Pomajdík: „Vidíme reálny cieľ, že naši zástupcovia posilnia rady poslancov zastupujúcich ľavicové hodnoty na európskej pôde a zároveň posilnia naše aktivity v boji proti fašizujúcej sa spoločnosti. Sme svedkami, že Európska únia nezvláda nárast šovinizmu a fašizmu v jednotlivých členských krajinách a svojim konaním iba vytvára k tomuto podmienky. V Európskom parlamente absentuje sociálna otázka a oveľa viac sa diskutuje o témach napomáhajúcim nadnárodnému kapitálu, ako ľuďom práce. Toto chceme zmeniť a obrátiť pozornosť na skutočné problémy ľudí.“

Vzdor-strana práce

Naše volebné noviny si môžete prečítať TU: Euronoviny-KSS-Vzdor-SP

3. Mgr. Miroslav Pomajdík 5. Mgr. Stanislav Pirošík 9. Martin Jágrik 13. Peter Badida
Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť