Sloboda a Solidarita

Spravíme Slovensko lepším
  • SaS
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 3,45. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

26.7.2018 13:55:44 - petrovic

Prečo nie Kažimír, lebo SMER

Čo máte proti Kažimírovi, ako guvernérovi NBS?
Veď, ak je vhodný na prezidenta Euroskupiny, kde ide o grémium ministrov financií eurozóny, ktorí na pravidelných mesačných stretnutiach v Bruseli vykonávajú politickú kontrolu eura a menovej politiky EÚ, tak prečo nie guvernér NBS?
Alebo tam chcete inžinierku Kiššovú, alebo neoliberála exela Sulíka :-))) moje nervy :-)))
Napadlo ma, či vôbec existuje niečo s čím by SAS súhlasila s dnešnou koalíciou, lebo ja si na nič nespomínam a nechce sa mi veriť, že kroky vlády boli len zlé.
Petro Petrovič

Odpoveď

30.7.2018 11:03:51 - Sloboda a Solidarita
Dobrý deň, pán Petrovič,

Peter Kažimír sa už raz chcel zbaviť zodpovednosti za svoj rezort. V súboji o šéfa Euroskupiny však neuspel. Teraz sa opäť pokúša o únik z potápajúcej lode.
Peter Kažimír neustále odkladal obdobie, kedy malo mať Slovensko vyrovnaný štátny rozpočet, nedokázal využiť priaznivé ekonomické podmienky vo svete aj na Slovensku na zásadnú konsolidáciu verejných financií predovšetkým na výdavkovej strane, okrem toho často zvyšoval daňovo-odvodové zaťaženie a vyrábal nové dane.
Na čelo NBS by sa mal postaviť rešpektovaný ekonóm bez väzieb na stranu Smer-SD, ktorá je pre zdravé ekonomické prostredie na Slovensku doslova pohromou.

Dobré návrhy z dielne vládnej koalície, ktorých je, žiaľ, minimum, nemáme problém podporiť. Ukázali sme to v tomto volebnom období viackrát. Na rozdiel od strán súčasnej koalície, ktorá opozičné návrhy často odmietajú len z princípu, že sú opozičné.

S úctou
Komunikačné oddelenie SaS