Sloboda a Solidarita

Spravíme Slovensko lepším
  • SaS
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 3,3. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

25. 7. 2017 11:32:20

Vymenovaním Ľ. Jahnátka premiér Fico ponížil predsedu Danka

Vymenovaním Ľ. Jahnátka premiér Fico ponížil predsedu Danka

Tlačová správa strany Sloboda a Solidarita (SaS) k politickým kšeftom v súvislosti s vymenovaním Ľubomíra Jahnátka do čela Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).

Vymenovaním Ľubomíra Jahnátka za predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) bolo ponížené právo a zmysel výberových konaní. Tvrdí to tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre energetiku Karol Galek.

„Zatiaľ čo premiér Fico vymenovanie Jahnátka bez bázne a hany zdôvodňuje jeho víťazstvom vo výberovom konaní, minister dopravy Árpád Érsek hovorí o politickej nominácii, o politickom rozhodnutí. Výberové konanie tak bola len deravá kulisa na zakrytie rozhodnutia, ktoré sa urobilo v centrále Smeru-SD,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Úpadok politickej kultúry na Slovensku tak potvrdil miesto na dne. Takéto praktiky strana SaS dôrazne odsudzuje a ako súčasť budúcej vlády sa zasadí o to, aby výberové konania plnili svoj skutočný zmysel a do štátnych funkcií sa dostávali kompetentní a morálne bezúhonní občania. 

„Predseda SNS Andrej Danko pred niekoľkými mesiacmi v rámci škandálu s vysokými faktúrami za elektrinu zaujal principiálny postoj a trval na odchode Jozefa Holjenčíka, ktorý niekoľko rokov slúžil Robertovi Ficovi a klientom Smeru-SD. Je doslova výsmechom, že Slovenská národná strana dovolila, aby Holjenčíka vystriedal premiérovi Ficovi ešte bližší človek – Ľubomír Jahnátek, poslanec Smeru a člen Ficových vlád,“ uviedla podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany Jana Kiššová. 

Podľa liberálov je nesporné, že za daných okolností by takéto poníženie nemohli SNS a Most-Híd akceptovať bez patričných kompenzácií. „Za vymenovaním Ľubomíra Jahnátka do čela ÚRSO budú ďalšie koaličné kšefty, ďalšie ústupky a falošná solidarita. Robert Kaliňák zostane trpený vo funkcii, Robert Fico v Bašternákovom byte a Petrovi Plavčanovi nik z koalície nezosobní škandál s dotáciami na vedu a výskum alebo za krachovanie školskej reformy,“ uzatvára SaS.

Autor: Róbert Buček, Komunikačné oddelenie SaS
Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama