Sloboda a Solidarita

Spravíme Slovensko lepším
  • SaS
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 3,3. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

29. 11. 2016 12:21:11

Paškovi synovci sa nemôžu vyvliecť zo zodpovednosti

Paškovi synovci sa nemôžu vyvliecť zo zodpovednosti

Strana Sloboda a Solidarita žiada generálnu prokuratúru, aby preverila postup dozorového prokurátora pri podávaní žaloby na synovcov podpredsedu Smer-SD Pavla Pašku, ktorí sú obvinení z trestného činu výtržníctva a ublíženia na zdraví.

 „Podľa medializovaných informácií, žalobu odmietol sudca okresného súdu z dôvodu zistenia procesných chýb, a to najmä porušenia práva na obhajobu. Rovnako žiadame ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú a príslušné súdne orgány, aby podnikli kroky na preverenie konania sudcu,“ uvádza poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Podľa jeho straníckeho kolegu Ľubomíra Galka je poburujúce, aby z výtržníctva existoval videozáznam, ktorý videla celá republika, ale orgány činné v trestnom konaní nie sú schopné posúdiť konanie obvinených v riadnom súdnom procese a v prípade dokázania viny ich odsúdiť.

„Každý občan Slovenskej republiky má právo na spravodlivý proces vrátane práva na obhajobu, ale za tieto práva sa nemôže ukrývať neochota orgánov činných v trestnom konaní vinníkov potrestať, lebo sú rodinnými príslušníkmi politicky exponovanej osoby,“ dodáva Galko.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama