RNDr. Ivan Zuzula, CSc.

  • SKS
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 5. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

9.1.2019 9:21:05

Studený obklad na čelo alebo šírenie poplašných správ

Studený obklad na čelo alebo šírenie poplašných správ

Zdá sa, že niektorí zamestnanci prezidentskej kancelárie považujú odchod Andreja Kisku z funkcie za súmrak civilizácie na Slovensku.

Nasvedčuje tomu aj politologická fikcia bývalého predsedu Ústavného súdu a súčasného poradcu hlavy štátu Jána Mazáka o možných komplikáciách s vymenovaním ústavných sudcov po skončení funkčného obdobia jeho chlebodarcu a o prípadnej inaugurácii R. Fica za predsedu tejto inštitúcie.

Komplot A. Danka, R. Fica a aspoň polovice poslancov NR SR, ktorý J. Mazák predpokladá, spadá do kategórie politických sci – fi a poskytuje skôr obraz o myšlienkových pochodoch autora než o skutočných pomeroch na Slovensku. Ak vražda mladého novinára a informácie o kauzách, ktorými sa zaoberal, vedeli zhruba pred rokom zmobilizovať ľudí a prinútili dlhoročného predsedu vlády „ísť za medveďmi“, tak si neviem predstaviť, že naznačené prekrútenie ústavných pomerov by prešlo iba tak a ostalo by bez odozvy. Nota bene v situácií, keď francúzske „žlté vesty“ svojimi aktivitami strašia politikov polovice Európy.

Navyše, ak pán poradca Mazák berie svoje obavy vážne, mohol by pánovi prezidentovi poradiť, že aj po skončení funkčného obdobia väčšiny terajších ústavných sudcov ostanú k dispozícii aspoň štyria potenciálni kandidáti na funkciu predsedu Ústavného súdi – sudcovia, ktorých mandát vo februári nevyprší. A preventívne, aby sa nenaplnili jeho chmúrne predstavy o tom, že novozvolená hlava štátu nebude mať do čích rúk zložiť predpísaný sľub, môže navrhnúť, aby prezident niekoho z nich za predsedu aj vymenoval. 

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť