RNDr. Ivan Zuzula, CSc.

  • SKS
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 5. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

10. 9. 2019 13:02:09

Hovoriť zlato, mlčať striebro

Hovoriť zlato, mlčať striebro

Hovoriť zlato, mlčať striebro - dve múdrosti platiace oddávna.

 Niektorí predstavitelia opozície sa v piatok mali držať toho druhého, keď už im koalícia a niektorí ich vlastní kolegovia neumožnili na plánovanej mimoriadnej schôdzi NR SR pri „odvolávaní“ premiéra to prvé.

Keďže nemohli hovoriť pre plénom parlamentu, predviedli sa aspoň (či skôr napriek tomu) pred novinármi. Hlúčky trúchlivo sa tváriacich poslankýň a poslancov uprene hľadeli pred seba a robili štafáž svojim hovorcom (zväčša predsedom) a kolektívne prezentovali odhodlanie definitívne skoncovať s chobotnicou, ktorej hlavou je – vyberte si – P. Pellegrini alebo R. Fico. Keďže predsedu Smeru akosi odvolávať nemôžu, odvolávajú predsedu vlády.    

  Ďalšie meno, skloňované vo všetkých pádoch, bolo meno bývalej štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti M. Jankovskej. Vopred všetkých opäť ubezpečujem, že nie som priaznivcom ani Smeru, ani R. Fica, ani P. Pellegriniho a vôbec nie pani Jankovskej. Nechápem však túžbu opozície odvolávať premiéra z dôvodu, že neodvolal štátnu tajomníčku Jankovskú, keďže pani štátna tajomníčka sa „odvolala“ sama. Ibaže by sme predsedu vlády odvolávali preto, že „očistu verejného života“ nezačal „realizovať“ hneď, ako o tom začali hovoriť niektoré „mienkotvorné“ média na základe uniknutých a nelegálnych informácii.

Ak sú v živote pani Jankovskej „prešľapy“, ktoré ju diskvalifikujú z vládnej funkcie a/alebo z funkcie v justícii, tak tam skutočne nemá čo robiť. No „prešľapy“ musia byť zistené a dokázané hodnoverným a legálnym spôsobom, nie hysterickým krikom na ulici, v médiách, či v parlamente. 

Keďže skutočným podkladom na celé dianie v parlamente bola trvalka tohtoročnej uhorkovej sezóny – uniknutá Kočnerova SMS-ková komunikácia, paradoxne pôsobí, že o potrebe odchodu z verejného života všetkých tých, ktorí sa v nej spomínajú, hovorili v priamom prenose aj tí, ktorí sa s M. Kočnerom evidentne stretali, radili sa s ním a udržiavali s ním ktovieaké kontakty.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama