RNDr. Ivan Zuzula, CSc.

  • SKS
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 5. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

26. 2. 2019 14:55:45

Bolo nás pätnásť, už nás je len trinásť

Bolo nás pätnásť, už nás je len trinásť

Celé Slovensko je oblepené podobizňami Róberta Mistríka, prezidentom však napriek tomu (a možno aj vďaka tomu) nebude.

 

Niekoľko mesiacov bol médiami ospevovaný ako najpravdepodobnejší víťaz prezidentských volieb. Ešte pred dvoma týždňami Igor Matovič vyzýval Z. Čaputovú, aby netrieštila demokratické sily a uvoľnila miesto skutočnému favoritovi. A bum ho. Akési prieskumy ukázali, že sily netreba trieštiť a ... odstúpil Robert Mistrík.

Stopercentne sa opierať o doterajšie prieskumy preferencií jednotlivých prezidentských kandidátov je, slušne povedané, naivné. Ak z nich vyplýva, že iba zhruba každý štvrtý volič naisto vie, koho bude voliť, takže aj tridsať percent M. Šefčoviča v prieskume môže znamenať ani nie osem v reále. A podobnou chybou na úrovni desiatok percent sú celkom iste zaťažené aj preferencie ostatných kandidátov.

Keďže predvolebné moratórium sa začne o pár dní, asi už nebudú k dispozícii prieskumy, ktoré by zohľadnili zmenenú situáciu. A stavím sa, že aj v deň volieb viacerí voliči dajú svoj hlas R. Mistríkovi, ktorého meno bude uvedené na hlasovacích lístkoch. Odvodzovať čokoľvek z tých doterajších prieskumov verejnej mienky, nemá význam. Všetko je otvorené, tak sa už konečne začnime zaoberať hodnotami a víziami kandidátov. To, či nakoniec vyhrá predbežne 2 percentný alebo 20 percentný, je predsa úplne jedno. Dôležité je, aké hodnoty bude budúci prezident presadzovať a aký program bude schopný realizovať. 

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama