PhDr. Peter Slivka

  • SKS
  • mimo zastupiteľskú funkciu
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je 1. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

9.10.2018 16:40:20 - Marián SVK

Dobrý deň pán Slivka.

Komunálne voľby sa blížia a zatiaľ som nenašiel na vašej web stránke odporúčanie, koho by bolo z vášho pohľadu vhodné podporiť, aspoň v najväčších mestách. Samosprávy nie sú celkom out, majú dosť kompetencií, napr. aj v oblasti školstva, iste ako konzervatívec poznáte Gramsciho teóriu o dlhom pochode inštitúciami (ovládnutie škôl, univerzít, kultúry a pod.) a presne to sa pomaly šíri aj u nás. Na „demokratickom“ západe je to už bežné, školy sú presiaknuté neomarxizmom a aj malým deťom vtĺkajú do hlavy rôzne bludy. Takže nie je celkom jedno, kto bude riadiť „iba“ komunál, zodpovedná strana, akou predpokladám chcete byť, by sa mala vyjadrovať aj k týmto tzv. druhoradým voľbám.
Čo si myslíte o poslednom divadle neomarxistov, pardon, demokratov s B. Kavanaughom v USA?
Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom, Marián

Odpoveď

10.10.2018 10:41:18 - PhDr. Peter Slivka
 Dobrý deň pán Marián.

Súhlasím s Vami, samosprávy určite nie sú „out“, pre nás sú veľmi „in“. Slovenská konzervatívna strana stavia do komunálnych volieb vlastných kandidátov, v súčasnosti nevidíme na slovenskej politickej scéne adekvátnych partnerov, čo však nevylučuje eventuálnu povolebnú spoluprácu na základe výsledkov volieb.

Neomarxizmus, Frankfurtská škola, existencializmus J.P.Sartrea a teórie Antonia Gramsciho alebo Herberta Marcusea v dnešnej realizácii skoro všade po svete ako systematický rozklad všetkého a cesta k samovražednej abnormalite sú skoro presne na opačnej strane, ako názory SKS.

Cirkus okolo B. Kavanaugha najvýstižnejšie opísal Donald Trump, keď protestujúcich proti jeho menovaniu označil za jačiacich rušiteľov poriadku platených Georgeom Sorosom. K tomu nie je čo dodať.