Mgr.art. Veronika Remišová, M.A.ArtD.

  • OĽANO - NOVA
  • poslankyňa
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -0,11. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

13.6.2018 9:13:52 - branko

Zoberieme si príklad z Maďarska, Rakúska, Talianska

Osobne,ako politička, ale aj vaša strana, podporuje razantné kroky rakúskej vlády proti islamizácii vlastnej krajiny, je vám tento bol sympatický, súhlasíte s ním?
Aký je váš postoj k tejto téme z pohľadu Slovenska?
Braňo

Odpoveď

14.6.2018 11:09:32 - Mgr.art. Veronika Remišová, M.A.ArtD.
Dobrý deň,

Neviem, aký konkrétny príklad by sme si mali brať. Nová talianska vláda má v programe, že bude žiadať povinné kvóty na rozdeľovanie migrantov do ostatných štátov, z toho si ja príklad brať nechcem. V prípade Rakúska idú vyhostiť nejakých tureckých predstaviteľov mešít, ak naozaj hlásali niečo proti rakúskej spoločnosti je to normálny krok, takéto problémy riešia aj iné krajiny. Nemyslím ale, že by sa to nejako týkalo Slovenska. A len tak na okraj, veľká väčšina moslimov prišla do Rakúska dávno pred utečeneckou krízou z Turecka a z Balkánu, pretože v Rakúsku nemal kto robiť menej zaujímavú a ťažkú prácu. V Maďarsku, ale aj u nás či v ČR sa táto téma zneužíva hlavne na zakrývanie obrovskej korupcie vo vládnych kruhoch, šírenie strachu či neschopnosti riešiť skutočné problémy krajiny. Milan Krajniak zo Sme rodina v minulosti mátožil, že na Ukrajine čaká „niekoľko stotisíc“ utečencov z iných krajín len na to, aby sa Ukrajine zrušili víza a mohli prísť sem s falošným ukrajinským pasom. Víza sme zrušili pred rokom, a samozrejme nikto neprišiel, pretože tam ani žiadne stotisíce migrantov nečakali. Teraz zase Harabin a kotlebovci šíria správy, že k 1. júlu na Slovensko príde 11 tisíc migrantov z Afriky. Opäť sú to úplné hlúposti.

Slovensko dalo tento rok azyl jednému človeku a všetci zachytení žiadatelia o azyl u nás by sa zmestili do jedného autobusu, naozaj nevidím dôvod, prečo by sme sa mali migrácii venovať viac, ako treba. Namiesto hľadaní riešení, ako zlepšiť život ľudí, ako zlepšiť zdravotníctvo a školstvo, ako zabezpečiť prosperitu krajiny do budúcnosti. Do zahraničia odchádzajú študovať a pracovať tisíce mladých ľudí, vážne problémy krajiny neriešime. To považujem za skutočnú hrozbu pre Slovensko a tomu sa chcem v politike venovať.

Pekný deň prajem.

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE