Mgr.art. Veronika Remišová, M.A.ArtD.

  • OĽANO - NOVA
  • poslankyňa
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -0,62. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

17.6.2018 15:25:42 - Katarína

Názor pre pani veľkomožnú

Všetko čo navrhne táto vláda nazývate populizmom, prihrievaním volebnej polievočky, obedy pre deti zadarmo nesystémovným rozhadzovaním peňazí.
Asi ťažko s Vami diskutovať na túto tému, lebo niečo, ako solidarita Vám zrejme nič nehovorí.
Tak ja Vám poviem, čo je bezbrehé rozhadzovanie peňazí, Vaše platy v NRSR a snaha o ich 1000 E navýšenie, pani veľkomožná !!!!!
Katarína Justová

Odpoveď

18.6.2018 13:35:52 - Mgr.art. Veronika Remišová, M.A.ArtD.

Dobrý deň,

no ja som sa o zvýšenie platov určite nesnažila. Pokiaľ ide o obedy, za solidaritu považujem solidaritu bohatších s chudobnejšími. Lenže dnes mnohé školy, práve na dedinách a v chudobnejších oblastiach, nemajú ani jedáleň, takže deti žiadne teplé jedlo nedostanú. Deti z rodín v hmotnej núdzi majú obedy takmer zadarmo už dnes, štát by mal ale na obedy prispievať viac, aby mohli mať deti viac zeleniny a ovocia. Keď majú deti doma navarené (mladší súrodenci ešte nechodia do školy a podobne), častokrát radšej obedujú doma, tie by od štátu nedostali nič. My preto navrhujeme zvýšiť daňový bonus na deti, mohol by sa zvýšiť viac u ľudí s nízkymi platmi, čo by aj motivovalo ľudí na sociálnych dávkach hľadať si prácu. Daňový bonus je dnes 20 eur na dieťa a na rozdiel od prídavku na dieťa ho dostane iba človek, ktorý pracuje či podniká. Ak by sa zvýšil na 45, pokryje to cenu obedov a rodičia sa môžu rozhodnúť, či bude dieťa obedovať v škole alebo doma.

Pekný deň prajem.