Mgr.art. Veronika Remišová, M.A.ArtD.

  • OĽANO - NOVA
  • poslankyňa
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -0,62. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

Dotaz

21.6.2018 8:42:08 - Luther

Je Amerika v koncoch?

Dobrý,
potom čo USA opustili Dohodu o ochrane svetovej klímy, Jadrovú dohodu s Iránom, tak včera vystúpili aj z Rady OSN pre ľudské práva. Ďalej signalizujú, že na konci roku 2018 chcú vystúpiť aj z UNESCO.
Ako hodnotíte postup USA(Trumpa) vo vzťahu k riadne uzatvoreným medzinárodným zmluvám?
Dnes už vidíme aj ekonomickú vojnu USA, ktorú vedú voči takmer všetkým ekonomicky významným štátom svete, prečo?
Napadajú ma dve vysvetlenia, jedno je, že sa Amerika cíti tak silná, že chce ukázať svetu svoju moc, alebo naopak je v koncoch a tieto akcie sú len také "smrteľné" kŕče ...
Ď.
Luther

Odpoveď

21.6.2018 11:47:40 - Mgr.art. Veronika Remišová, M.A.ArtD.

Dobrý deň,

Ja to nevidím takto čiernobielo, je to skôr štýl politiky súčasného prezidenta USA, neprinesie podľa mňa veľa dobrého, ale časť voličov po zmene štýlu volala. Dohodu o ochrane klímy vypovedal prezident pred rokom, teraz ale hovorí, že by možno vypovedanie zmluvy mohol zrušiť. Postupuje v súlade so zmluvou, dá sa od nej odstúpiť so 4-ročnou „výpovednou lehotou“, USA ju teda stále uplatňujú. Odstúpenie od dohody s Iránom nepovažujem za správne, hoci nebola dobrá, lepšiu sa asi uzatvoriť nepodarí.

Zavedenie ciel takisto nie je čiernobiele, problémy so štátom dotovanými čínskymi podnikmi máme aj my, stačí sa opýtať napríklad našich podnikov v hutníckom priemysle, preto sa pred takýmto neférovým obchodom ako EÚ aj bránime, tiež clami. Zavedenie ciel na dovoz ocele z Kanady, Európy a iných spojeneckých krajín je iná vec, beriem to ako populistické opatrenia, ktoré môžu nakoniec ľuďom v Amerike poškodiť. Keď sa ale pozrieme s akými nápadmi prichádzajú niektorí politici u nás a inde v Európe, nebola by som až taká kritická. Je to to teraz taká vlna, ľudia sa potrebujú presvedčiť, že rýchle a jednoduché riešenia na zložité problémy neexistujú, ba priam môžu skončiť veľmi zle, ako sa už v minulosti veľakrát ukázalo.

Pekný deň prajem.

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE