Mgr.art. Veronika Remišová, M.A.ArtD.

  • ZA ĽUDÍ
  • Podpredsedníčka vlády pre investície
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -0,71. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

7. 4. 2020 0:10:57

Boj s vírusom vyhráme, no medzi štátom a ľuďmi musí byť dôvera, nie represia

Boj s vírusom vyhráme, no medzi štátom  a ľuďmi  musí byť dôvera, nie represia

Nákazu zvládneme, keď na opatreniach budú plne participovať občania, ale z vlastnej vôle a iniciatívne.

Je správne, že odborníci vyzývajú ľudí, aby nenavštevovali príbuzných, najmä starších, pretože pohyb veľkého množstva ľudí po Slovensku predstavuje riziko šírenia koronavírusu.

S nákazou sa budeme stretávať najmenej niekoľko mesiacov a zvládneme ju iba vtedy, keď na opatreniach budú plne participovať občania, ale z vlastnej vôle a iniciatívne. Občania Slovenska pristupujú k epidémii zodpovedne a bolo by chybou, ak by sa neprimerane prísnymi opatreniami dobrá spolupráca medzi štátom a občanmi narušila, ako sa to začína prejavovať v niektorých iných krajinách.

Medzi štátom a občanmi musí byť veľká miera dôvery, hlavne pri takomto type opatrení a preto považujem za chybu používať nástroje represie a nasadzovať na ľudí políciu a armádu. Armáda v uliciach je posledná možnosť. Najdoležitejšie opatrenie je dôsledná hygiena rúk a obmedzenie sociálnych kontaktov, čo štát môže kontrolovať len veľmi ťažko. Preto je dôležité, aby ľudia predstaviteľom vlády verili a dodržiavali pravidlá dobrovoľne.

Plne podporujeme snahy o zvyšovanie počtu testov, pretoze aj skúsenosti zo zahraničia hovoria, že z dlhodobého hľadiska je testovanie a dôsledné dodržiavanie karantény pri nakazených a potenciálne infikovaných mimoriadne dôležité. Musíme epidémiu držať pod kontrolou a v strane Za ľudí spravíme všetko preto, aby sa nám to spoločne a vďaka spolupráci občanov podarilo.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama