Mgr. Zuzana Čaputová

  • BPP
  • prezidentka
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -2,01. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

31. 3. 2020 15:28:28

Rok vo funkcii

Rok vo funkcii

V pondelok 30.3.2020 uplynul presne rok, čo si občania Slovenska zvolili za prezidentku Zuzanu Čaputovú. Tu je jej prejav k výročiu.

Dnes je to rok od prezidentských volieb, rok od najväčšej zmeny v mojom živote. Mala som tušenia a predstavy o tom, čo ma asi čaká, aké právomoci, udalosti a zahraničné cesty budú nasledovať. Realita však moju fantáziu niekoľkokrát prekonala. Jedno však ostalo rovnaké. Moje presvedčenie, že politika sa dá robiť slušným spôsobom. Že predpokladom jej výkonu nemusí byť klamstvo a pracovnou metódou osobné útoky. Politika je taká, akú ju svojim prístupom robíme.

Netuším, aký status budem písať v tento deň o ďalší rok, ale prianie mám jasné. I keď nevieme predvídať udalosti, ktoré nám život prinesie, verím, že moje presvedčenie o zmysluplnosti slušnej politiky zostane rovnako silné. A pribudne k tomu ešte skúsenosť, že žijem v spoločnosti, ktorá svojou ľudskosťou a solidaritou prekonala najväčšiu krízu, aká nás kedy stretla.

Ďakujem vám všetkým za doposiaľ prejavenú dôveru. Koszonom. Ďakuju šumni. Děkuji. Paľikerav.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama