Mgr. Zuzana Čaputová

  • BPP
  • prezidentka
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -2,01. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

3. 4. 2020 18:47:50

Prezidentka navštívila krízový štáb, zaujímali ju zásoby pre nemocnice

Prezidentka navštívila  krízový štáb,  zaujímali ju zásoby pre nemocnice

Zuzana Čaputová navštívila v piatok 3.4.2020 permanentný krízový štáb.

Dnes som sa stretla s členmi permanentného krízového štábu na úrade vlády a obrátila som sa na nich s požiadavkami týkajúcimi sa tých najzraniteľnejších. Zaujímala som sa o stav zásob ochranných pomôcok pre naše nemocnice a ľudí v prvej línii, počty testovacích sád, pľúcnych ventilátorov, aj o prijaté a plánované opatrenia.

Predovšetkým považujem za potrebné pokročiť v ochrane seniorov. Ide najmä o testovanie každého nového prijímateľa sociálnych služieb, ktorý ide do zariadenia alebo sa doň vracia z nemocnice. Je tiež potrebné zabezpečiť účinnými ochrannými pomôckami ľudí, ktorí sa o seniorov starajú. Zároveň je potrebné venovať pozornosť obetiam domáceho násilia, ktorých počet všade na svete počas karantény stúpa, napríklad aj testovaním tých, ktorí potrebujú byť umiestnení v azylových centrách.

Hovorili sme aj o potrebe lepšej spolupráce a komunikácie medzi orgánmi, ktoré krízu riešia a orgánmi miestnej samosprávy, a tiež o potrebe prehľadného informovania o všetkých prijímaných opatreniach.

Veľmi oceňujem prácu všetkých odborníkov v štábe, ktorí pomôžu tomu, aby realizované a aj plánované opatrenia boli vecne a odborne podložené. Pozitívne vnímam viaceré posuny, či už pri zabezpečení rôznych foriem testovania alebo v zásobení nemocníc ochrannými prostriedkami a v špeciálnom prístupe k rôznym komunitám.

To, na čo sa dnes dokážeme spoľahnúť, je disciplína každého z nás. Dôležitá je však aj rozvaha tých, ktorí vyhodnocujú situáciu a prijímajú opatrenia - v krízovom štábe, exekutíve a parlamente. Namiesto čiastkových scenárov musíme všetci mať jednoznačné informácie o prijímaných opatreniach a ďalšom postupe. Je potrebné navrhovať odôvodnené riešenia a vnášať do spoločnosti pokoj. Sme na dobrej ceste, prijali sme prísne opatrenia ako jedni z prvých. Nosíme rúška, dôvodom na obmedzenia nášho pohybu dobre rozumieme, priebeh epidémie má u nás stále najmiernejší vývoj a sme lepšie pripraví aj na horšie scenáre ako pred niekoľkými týždňami. Zvládneme to!

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama