Mgr. Zuzana Čaputová

  • BPP
  • prezidentka
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -2,01. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

24. 3. 2020 20:17:23

Na linke: Miloš Zeman a Frank-Walter Steinmeier

Na linke:  Miloš  Zeman a Frank-Walter Steinmeier

Prezidentka SR Zuzana Čaputová telefonovala kvôli koronavírusu s českým prezidentom M. Zemanom a nemeckým prezidentom Steinmeierom. V najbližších dňoch má v pláne kontaktovať aj prezidentov ďalších krajín.

Nielen nás, ale aj našich susedov a priateľov v Európskej únii trápia v týchto dňoch rovnaké problémy. Aj preto som dnes telefonovala s českým prezidentom Milošom Zemanom a nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom. Som rada, že obaja prezidenti a ich rodiny sú zdraví. Zaželala som im, aj ich krajinám, úspech v boji s koronavírusom.

 S prezidentom Zemanom sme si vymenili informácie o situácii na Slovensku a v Česku a zhodli sme sa, že pre našich obyvateľov je dôležité vidieť, že aj v týchto ťažkých časoch sa krajiny spájajú, aby jedna pomohla druhej.

Prezident Steinmeier ma informoval o nemeckej pomoci Taliansku, ktoré je najviac postihnuté krízou, a tiež susednému Francúzsku. Nemecko poskytuje napriek obmedzeným kapacitám svoje zdravotnícke zariadenia na pomoc pri liečení nakazených vírusom v týchto štátoch. Prezidenta som pri tejto príležitosti požiadala o pomoc Slovensku pri zaistení ochranných prostriedkov, a najmä kvalitných a účinných testov pre našich obyvateľov. Veľmi som ocenila, že vyjadril ochotu hľadať možnosti, ako nám v tejto situácii môže pomôcť. Vážim si to.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama