Mgr. Zuzana Čaputová

  • BPP
  • prezidentka
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -1,97. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

(-3 je najhoršie známka / +5 je najlepšia známka)

25. 3. 2020 18:42:53

Čaputová podpísala Školský zákon iniciovaný krízou

Čaputová podpísala Školský zákon iniciovaný krízou

Prezdentka Čaputová sa dnes stretla s ministrom vnútra Romanom Mikulcom a ministrom školstva Branislavom Gröhlingom. Téma: koronavírus a dôsledky prijímaných opatrení.

Zaujímala som sa o fungovanie novozriadeného permanentného krízového štábu aj o stav zásob testov, respirátorov a ochranných pomôcok pre zdravotníkov a záchranárov. Som rada, že už dnes sa ochranné pomôcky, vrátane kvalitných respirátorov, vo veľkom množstve distribuujú do našich nemocníc, aj že ďalšie by mali prísť na Slovensko v blízkom čase. Zaujímala som sa aj o opatrenia na predchádzanie šírenia koronavírusu v marginalizovaných komunitách.

Minister školstva ma informoval o opatreniach jeho rezortu, ktoré včera prijal parlament. Školský zákon som dnes popoludní podpísala, keďže už budúci týždeň by sa za iných okolností mali na našich školách konať prijímacie pohovory, ktoré bolo nutné odložiť.

Oceňujem, že ministerstvo dnes spustilo webstránku www.ucimenadialku.sk, na ktorej sú všetky dôležité informácie pre rodičov, žiakov aj učiteľov o tom, ako postupovať pri výučbe v čase prerušenia vyučovania. S ministrom sme hovorili aj o zabezpečení domáceho vyučovanie pre žiakov zo znevýhodneného prostredia, ktorí nemajú prístup na internet.

Žijeme neľahkú dobu, na ktorú potrebujeme rýchlo reagovať. Obaja ministri ma utvrdili v tom, že svoju zodpovednosť si v plnej miere uvedomujú a že od prvého dňa pracujú naplno.

Profily ParlamentnéListy.sk je kontaktná názorová platforma medzi politikmi, inštitúciami, politickými stranami a ich voličmi. Názory v tejto platforme nie je možné stotožňovať s postojmi vydavateľa a redakcie ParlamentnéListy.sk. Pre túto názorovú platformu platí Etický kódex vkladanie príspevkov.a Všeobecné podmienky používania služby ParlamentneListy.sk
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť
reklama